O prehre s Nitrou rozhodli presilovky, v ďalších bojoch nás čakajú Nové Zámky

S Nitrou sme odohrali vyrovnané stretnutie, v ktorom sme neboli slabším súperom, ale rozhodla efektivita pri využití presiloviek.

Aj dnes sme nastúpili v ochudobnenej zostave, bez hráčov, ktorých trápia zranenia, ale aj napriek tomu sme dokázali držať s favoritom, tímom, ktorý bude nakoniec štartovať play off z 3. miesta, krok počas celého zápasu.

Skóre otvoril v 8. minúte parádnym gólom Laco Ščurko. Michal Murček potiahol puk popri pravom mantineli, krížnou prihrávkou našiel nakorčuľovaného Laca Ščurka a ten rutinérsky vymietol horný roh nitrianskej brány.

Zápas bol poznačený množstvom vylúčení a presilových hier. Na dvojnásobné oslabenie sme doplatili v 32. minúte, kedy strelou od modrej čiary vyrovnal McCormack. O dve minúty neskôr prišla ďalšia chyba, po ktorej sa dostal do úniku Buček. Frederik Fekiač ho zastavil až za cenu faulu a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Víťazne z neho vyšiel dobre chytajúci Roman Petrík, ktorý bol aj dnes veľkou oporou nášho tímu. V 37. minúte hrali nitrania ďalšiu presilovku, v ktorej Buček zblízka napravil svoj nepremenený nájazd a otočil stav stretnutia na 2:1 pre Nitru.

Tretia tretina priniesla strelecké suchoty a nepriaznivý vývoj sa rozhodli tréneri riešiť odvolaním Romana Petríka z brány, necelú minútu pred koncom. Vyrovnávajúci gól sme ale z početnej výhody nevyťažili a naopak Majdan strelou cez celé klzisko definitívne poistil víťazstvo Nitry výsledkom 3:1.

V ostro sledovanom zápase si Trenčín poradil s Novými Zámkami a rozhodol, že našim súperom v predkole play off budú Nové Zámky a prvé zápasy na ich ľade odohráme už v tento Piatok a v Sobotu!

HC 07 Detva – HK Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly:
8. Ščurko (Murček, Betker) – 32. McCormack (Majdan), 37. Buček (Slovák), 60. Majdan

HC 07 Detva: Petrík – Chovan Martin, Betker, Golian, Sládok, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jedroľ, Ščurko, Murček, Puliš – Török, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, Chovan Matúš, Surový

HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Sloboda, Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Čaládi, Rapáč – Minárik, Hrušík, Pätoprstý

Josef Turek, HC 07 Detva“Dnes sme boli vyrovnaní súperi, aj keď to bol tím z vrchu tabuľky, hrali sme výborne. Nitra prakticky vyťažila len z presilových hier 5 na 3, 5 na 4. Výborne sme sa pohybovali a aj napriek tomu, že sme prehrali, dostali sme z power play gól do prázdnej brány. Musím hráčov pochváliť, pretože takto by sme chceli začať v piatok predkolo play off a verím, že sa to šťastie konečne prikloní aj k nám.”

Antonín StavjaňaHK Nitra“Zápas bol plný emócii až do poslednej sekundy. My budeme mať teraz pauzu a domáci v piatok začínajú so Zámkami, čo si aj priali.”

Zdroj: huste.tv