O troch bodoch so Žilinou rozhodol dvomi gólmi Murček!

Ako sme očakávali, so Žilinou sme odohrali mimoriadne náročný a vyrovnaný duel, plný emócií, s víťazným koncom. Opäť treba chlapcov pochváliť za predvedený výkon, pretože naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Žilina dobre bránila a vyrážala do nebezpečných protiútokov. Z množstva vytvorených šancí sa mohol razom vývoj otočiť na ich stranu. Nestalo sa tak, chlapci si bojovným výkonom od úvodu išli za víťazstvom a to sa nakoniec priklonilo na našu stranu.

Úvod zápasu priniesol upracovaný hokej, stredné pásmo bolo prehustené a ťažko sa rodili gólové príležitosti. V druhej minúte prvýkrát ohrozili Žilinčania našu bránku, ale po nepríjemnom páde Romana Petríka a následnej šarvátke sa pokračovalo v hre naďalej bez gólu. Pokúšali sme sa skórovať strelami z úrovne modrej čiary, ale úspech to neprinieslo. V 5. minúte vyslal Hvila delovku na Petríka, ale on a chvíľu nato ani Žilin ho nedokázali prekonať. V 7. minúte bol na trestnej lavici hosťujúci Žilin a prvýkrát v zápase sme získali presilovú hru. V nej sme mali najväčšiu možnosť skórovať po prihrávke Puliša na Ščurka, ale gól z toho nebol. Žilinčania sa po oslabení dostali do viacerých šancí, ale ani jednu nedokázali premeniť. V 14. minúte bolo pred našou bránkou opäť horúco, ale Roman Petrík si aj naďalej udržiaval čisté konto. V závere tretiny sa nepresadili Martin Ďaloga a po ňom ani Martin Chovan, ktorého delovka bez prípravy skončila len na plexiskle.

Druhá tretina sa začala opatrne. Prvý náznak šance sa zrodil na strane Žiliny, ale stroskotal na výborne chytajúcom Petríkovi. V následnom rýchlom protiútoku prekvapil všetkých a najmä žilinského brankára Michal Murček, ktorý sa dostal k odrazenému puku po strele Puliša a jeho strela prepadla za Horčičkov chrbát. Od tohto momentu sa hra otvorila a oba tímy predvádzali útočný a divácky atraktívny hokej. Ďalším hrdinom mohol byť Matúš Chovan, ale jeho pokus sa gólom neskončil. Vo veľkej príležitosti sa ocitol aj Laco Ščurko, ale odrazený puk sa mu nepodarilo dostať do žilinskej bránky. V 29. minúte unikol našim obrancom Rehák, ale puk skončil v lapačke Petríka. V ďalších minútach sme mali na hokejkách puk čoraz častejšie, ale zvýšiť skóre sa nám po viacerých šanciach naďalej nedarilo. V 31. minúte Ščurko minul a príležitosť na vyrovnanie mal na opačnej hosťujúci Ručkay, ktorého opäť vychytal Petrík. Tri minúty pred koncom tretiny si hostia vybojovali výhodu presilovej hry po seknutí Martina Ďalogu. Výbornou obrannou hrou sme ale neumožnili Žilinčanom utvoriť si žiadnu nebezpečnú príležitosť.

V úvode tretej tretiny sme sa chopili šance zvýšiť skóre, keď sa v obrovskej príležitosti ocitol Matúš Chovan, ale jeho príležitosť zneškodnil žilinský brankár. Naďalej sme pokračovali v tlaku, čím sme znemožňovali hosťujúcim hráčom vyrovnať. V 48. minúte sme sa však dopustili chyby v obrane, kedy sa pred Romanom Petríkom ocitli dvaja osamotení Žilinčania a Ručkay poľahky vyrovnal na 1:1. Po góle sme naďalej pokračovali obrovským tlakom, z ktorého sa zrodila príležitosť Ščurka, ale ten tiesnený žilinskou obranou len prehodil Horčičkovu bránku. Žilina sa mohla dostať do vedenia v 52. minúte, ale Petrík kryl rýchly protiútok Síkelu. S blížiacim sa záverom tretej tretiny sa hostia čoraz častejšie dostávali do nebezpečných príležitostí, ale Ručkay ani Hvila nedokázali pokusmi zblízka strhnúť vedenie na svoju stranu. V 56. minúte bola hra prerušená po tom, ako sa tvrdý stret nášho kapitána Jozefa Sládoka so žilinským útočníkom skončil rozbitým prexisklom. Po nútenej prestávke sa pokračovalo opatrne, bez väčších príležitostí na oboch stranách. V 59. minúte bola na ľade naša prvá útočná formácia, ktorá zavrela hostí vo vlastnom bránkovisku a v skrumáži po prihrávke Puliša pretlačil puk do žilinskej brány Michal Murček a rozhodol napriek veľkej nespokojnosti hostí o našom víťazstve 2:1.

Josef Turek, HC 07 Detva: „Narazili sme na súpera, ktorý dobre bránil stredné pásmo, chceli sme viac útočiť, čo sa nám nedarilo, preto sme museli urobiť redukciu v zostave. Klobúk dole pred chlapcami, čo predvádzali, tri päťky dreli, mali sme veľa streleckých príležitostí a zaslúžene sme vyhrali. Som rád, že padol rozhodujúci gól na 2:1 a máme tri body.“

Pavel Paukovček, MsHK Žilina: „V tomto zápase sme siahali na bod, žiaľ, výhru domácich zariadil niekto iný.“

Zostrih najzaujímavejších momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv