O víťazstve Trenčína rozhodla až ôsma séria samostatných nájazdov

Dnes sme v zápase s hviezdami nabitým Trenčínom podali dobrý výkon, ale na víťazstvo to nestačilo.

Dukla od úvodu potvrdzovala postavenie favorita, dostávali nás pod tlak a pozornou hrou v obrane nám neumožňovali vytváranie gólových príležitostí. V bráne ich opäť podržal dobre chytajúci Valent, ktorý najmä v závere vychytal všetky samostatné nájazdy a rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, aj keď hostia mali miernu prevahu a góly nepriniesli ani presilové hry na oboch stranách.

Z prvého gólu sme sa tešili až v 24. minúte, keď Rado Puliš vybojoval puk za trenčianskou bránou, výborne našiel Michala Murčeka a ten strelou do pravého rohu Valentovej brány rozjasal divákov na tribúnach. Radosť z gólu nám ale prekazil o necelé dve minúty trenčiansky kapitán Radivojevič, ktorý využil presilovku po zlom striedaní našej lavičky. Dostal sa k odrazenému puku a zblízka vyrovnal. Obrat skóre zabezpečil v 39. minúte Mikula, ktorý dorazil strelu Bartoviča.

Do záverečnej tretiny sme vstúpili aktívne, dokázali sme trenčanov zatlačiť v obrannom pásme, ale Valent svoje mužstvo viackrát výborne podržal. Keď sa zdalo, že nám body ujdú opäť rozdielom jediného gólu, vyslal 14 sekúnd pred koncom tretiny kapitán Jozef Sládok prudkú strelu od modrej čiary a Michal Murček tečom poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení sme čelili dvojminútovému oslabeniu po prísnom vylúčení Ščurka. Chlapci ale ukázali svoju silu a obetavou hrou v obrane neumožnili Dukle streliť rozhodujúci gól.

O výsledku stretnutia tak rozhodli až samostatné nájazdy. Bezgólová dráma vyvrcholila až v ôsmej sérii, kedy výborne chytajúceho Zalivina prekonal Mikula. Petrovi Valentovi sa vyrovnať nepodarilo a trenčania si tak pripísali do tabuľky dva cenné body.

Chlapcov treba pochváliť za výborný výkon proti mimoriadne skúsenému mužstvu Trenčína a za veľmi cenný bod.

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 24. Murček (Puliš), 60. Murček (Sládok, Puliš) – 26. Radivojevič (Krejčí, Sojčík), 39. Mikula (Bartovič), rozhodujúci sn Mikula. Rozhodcovia: Adamec, Juhász, Kollár, Vincze, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 361 divákov.

Detva: Zalivin – Kuklev, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Surový, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – Giľák, Valent, Mat. Chovan

Trenčín: Valent – Krejči, Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, Husár – Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, Varga – Pardavý, Dlouhý, Hudec – Mikula, Švec, Luhový – Špankovič

Josef Turek, HC 07 Detva: „Odohrali sme výborný zápas so silným súperom. Som rád, že sme v úplnom závere vydolovali aspoň bod. Predĺženie sme ustáli oslabení, čo bolo dôležité, ale bohužiaľ sme nestrelili rozhodujúci gól, ktorý sme mali na hokejke pri penaltách. Myslím, že sme podali výborný výkon s kvalitným súperom.“

Peter Oremus, HK Dukla Trenčín: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme byť úspešní herne, výsledkovo, ale aj bodovo. Podarilo sa nám to, vyhrali sme posledný zápas pred prestávkou, čiže sme radi a cieľ, ktorý sme mali, sme splnili.“