Obranné rady nášho tímu vystuží skúsený detvan. Domov sa vracia Peter Hraško!

Prezident a majiteľ nášho klubu Róbert Ľupták, ako správny srdciar dáva v tíme príležitosť hlavne slovenským a domácim hráčom. Okrem kapitána Jozefa Sládoka a útočníka Jakuba Žilku to bude mať oddnes blízko domov aj skúsený 26-ročný obranca Peter Hraško.

Peťo ako detviansky rodák začínal s hokejom doma v Detve, kde hrával ako žiak až do šiestej triedy. Svoje ďalšie hokejové roky prežil najmä vo Zvolene, kde prešiel mládežníckymi kategóriami a už ako junior odohral v sezóne 2009/10 32 zápasov v seniorskom A tíme Zvolena. Bola to pre neho veľmi významná sezóna pretože v nej reprezentoval aj Slovensko na majstrovstvách sveta do 20 rokov, kde bol ocenený ako jeden z troch najlepších hráčov slovenského výberu. Neskôr si v ďalšej kariére na svoje konto pripísal aj 7 štartov v seniorskej reprezentácii. V sezóne 2012/13 bol ako jeden z pilierov tímu pri zisku druhého zvolenského majstrovského titulu a v sezóne 2014/15 bol ocenený ako obranca, s najvyšším počtom bodov v celej súťaži.

Celkovo má na konte 384 extraligových zápasov na Slovensku. V sezóne 2015/16 odcestoval k našim západným susedom, kde odohral 62 zápasov v drese pražskej Slávie. Odtiaľ sa opäť vrátil do Zvolena, kde pôsobil dodnes.

Peter Hraško: „Som veľmi rád, že sa vraciam tam, kde som s hokejom začínal, kde som stál prvýkrát na korčuliach a veľmi sa teším, že budem hlavne hrať hokej! Veľmi sa teším!“

Peťo prvýkrát vykorčuľuje v našom drese už zajtra o 18:00, kedy privítame na domácom ľade Liptovský Mikuláš. Vítame ho doma v Detve, je pre nás veľkou posilou, ktorá určite vystuží naše obranné rady a svojimi skúsenosťami pozdvihne celkovú kvalitu nášho tímu.