Obrovská posila do útoku! Dres Detvy oblečie skúsený kanonier.

S novinkami na prestupovom trhu pre dnešok nekončíme. Vedeniu nášho mužstva sa podarilo uloviť veľkú rybu na prestupovom trhu. po vzájomnej dohode posilní naše mužstvo martin bartek!

Martin Bartek je rodák z neďalekého Zvolena a za sebou má zaujímavú hokejovú kariéru. 37-ročný krídelník bol v roku 1998 draftovaný z ôsmeho kola, keď si ho vybral Nashville. V zámorí sa však Martin výraznejšie nepresadil a nastupoval len v AHL. Po návrate do Európy obliekal dres Zvolena, v ktorom mal v sezóne 2003/04 bodový priemer nad 1,20 bodu na zápas. V nasledujúcich sezónach Bartek cestoval naprieč Európou a zahral si napríklad aj v Rusku, Nemecku či Švédsku. Bartek sa napokon usadil v Českej republike, kde dlhodobo patril medzi najlepších hráčov tamojšej najvyššej súťaže. Posledné ročníky v Česku strávil v Karlových Varoch s priemerom takmer 0,5 bodu na zápas. V minulej sezóne pôsobil Bartek v druhej nemeckej lige, kde napriek tomu, že ku koncu ročníka hrával v obrane, tak bol mimoriadne produktívny o čom svedčí jeho bilancia 51 zápasov a 39 bodov. V reprezentácii SR odohral dokopy 32 duelov.

Tento kanonier na pohľadanie mal množstvo ponúk, z ktorých niektoré boli finančne výhodnejšie, no napokon sa rozhodol podpísať zmluvu v Detve. Ako sám vraví, rozhodol sa srdcom a urobil tak najmä kvôli fantastickým fanúšikom, ktorí sú podľa neho najlepší v Tipsport lige. Martin doteraz sledoval všetky vystúpenia nášho mužstva a po príchode nových posíl vidí v mužstve potenciál na výrazné zlepšenie.

K posilňovaniu kádra sa vyjadril aj majiteľ a prezident klubu Róbert Ľupták: „Veľmi ma mrzí, že sa tímu nedarí, pretože máme skvelých fanúšikov, ktorí chodia na zápasy a povzbudzujú od úvodu, až do samého konca a podľa môjho názoru sú najlepší v lige. Som vďačný všetkým, ktorí chodia aj napriek tomu, že sa mužstvu nedarí, preto sa im a aj sponzorom, ktorí podporujú klub chcem odvďačiť privedením nových posíl, ktoré by mali zlepšiť herný prejav a najmä výsledky Detvy.“

Foto: Idnes.cz

 

Pridaj komentár