Otáčame sériu a štvrťfinále máme nadosah! Druhý bod vystrieľali dvojgóloví Ščurko a Puliš

Prvý zápas domácej série osemfinále play off symbolicky otvoril čestným buly primátor Detvy Ing. Ján Šufliarský. Zápas mal podľa očakávania derby atmosféru, bojovalo sa o každý puk, nechýbali drobné šarvátky a fantastická atmosféra, za ktorú vďačíme úžasným fanúšikom!

Prvá tretina bola gólovo chudobná a jediným gólom v nej poslal do vedenia svoj tím Urban, v 17. minúte.

O vyrovnanie sa postaral už v 28. sekunde druhej tretiny Rado Puliš. Pri jeho góle odviedol obrovský kus práce Michal Murček, ktorý na seba naviazal až dvoch brániacich hráčov. Skóre tretiny uzavrel lišiackym presilovkovým gólom Laco Ščurko. Nakorčuľoval si z pravej strany až ku Košarišťanovi a popri žrdi poslal puk do brány.

Tretieho gólu sme sa dočkali až v záverečnej tretine. V presilovke našiel Betker Ščurka a ten bez prípravy vymietol pravý horný roh brány hostí. Zdramatizovať vývoj sa podarilo Šimunovi, ktorý tečoval nahodený puk z hokejky Hatalu. V úplnom závere sa ešte hostia snažili vyrovnať v power play, ale doplatili na to gólom do prázdnej brány, z hokejky Rada Puliša.

Sériu sme otočili na svoju stranu a postup do štvrťfinále máme vo vlastných rukách. Zajtra nás čaká duel, ktorý môže rozhodnúť o oslavách, alebo privodiť veľkú drámu. Buďte pri tom spolu s nami, príďte nás podporiť a pomôžte nám zvíťaziť!

HC 07 Detva – MHC Nové Zámky 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Puliš (Murček), 40. Ščurko (Puliš, Mar. Chovan), 47. Ščurko (Betker), 60. Puliš – 17. Urban (Bajtek, Kudla), 49. Šimun (Hatala, Hruška)
Stav série 2:1

HC 07 Detva: Petrík – Betker, Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Mat. Chovan, Ďaloga

MHC Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – Pospíšil, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

Josef Turek, tréner Detvy: „Horšie sme sa rozbiehali, súper výborne bránil stredné pásmo. V ďalšej fáze nám veľmi pomohol gól, ktorým sme sa hneď dostali do zápasu. Chcel by som hráčov pochváliť nielen za to, že hrali dnes výborne presilové hry, ale výborne sme ich aj bránili, padali do striel, blokovali sme strely a takto sa musí hrať play off. Výborne zase zachytal Roman Petrík. To bolo to, prečo sme ten zápas zvládli.“

Milan Jančuška, tréner HC Nové Zámky: „Samozrejme, že spokojnosť nemôže byť, lebo sme prehrali dôležitý zápas. Veľmi dobrá prvá tretina z našej strany, viedli sme 1:0 a nie je možné hneď v prvej minúte druhej tretiny dostať gól. Nemôžeme robiť také fauly, aké sme urobili, aby sme dostali v oslabeniach góly a samozrejme veľmi ťažko sa doháňa stav 3:1. Opticky sme boli možno lepší, ale rozhodujú výkony brankárov a rozhodujú góly a v tom sme v dnešnom zápase ťahali za kratší koniec. Samozrejme, nie je to koniec a jediná úloha je teraz urobiť všetko preto, aby sme zajtra boli v poriadku, pripravili sa na zápas. Musíme vyhrať, nič iné neprichádza do úvahy.“