Peťo Hraško sa vracia do Zvolena

Len pár dní po tom, ako sme spolu s Peťom oslávili jeho 500. zápas v slovenskej extralige, prinášame vám smutnú správu o jeho odchode.

Peťo prišiel do Detvy 21. septembra po tom, čo dostal vo Zvolene príležitosť len v jednom zápase. Stal sa u nás oporou tímu a pravidelne nastupoval v každom zápase. Získal si dôveru trénerov a tí ho posielali na ľad v dôležitých zápasových momentoch. Celkovo v našom drese odohral 46 zápasov, v ktorých nazbieral 16 kanadských bodov za 7 gólov a 9 asistencií. Po Martinovi Chovanovi bol našim 2. najproduktívejším obrancom a celkovo 7. najproduktívnejším hráčom tímu. Po útočníkoch Lacovi Ščurkovi a Radovi Pulišovi bol v poradí tretím hráčom s najväčším počtom striel na bránu a celkovo jedným z troch, ktorí vystrelili na bránu súpera viac ako 100x.

Peťov odchod nás veľmi mrzí. Zvolen o neho nejavil záujem celú sezónu, preto sme nečakali, že si ho zoberú naspäť doslova v posledných minútach prestupového obdobia, kedy už nie je možné za neho zohnať náhradu.

Napriek všetkému Peťovi ďakujeme za výkony v detvianskom drese, za dôležité momenty, góly a všetko čím pomáhal nášmu tímu v ťažkých bojoch o ligové body. Prajeme mu nech sa mu ako hráčovi darí čo najlepšie, nech sa mu vyhýbajú zranenia, užije si nedeľný winter classic a nech hlavne hrá a nesedí na lavičke, lebo len na ľade bude tešiť fanúšikov peknými súbojmi a strelami od modrej, ako sme boli na neho zvyknutí doma v Detve!