Podarí sa nám dnes prvýkrát prekonať HC Košice?

O 18:00 hostíme mimoriadne náročného súpera, mnohonásobného majstra HC Košice. Oceliari sú spolu so Zvolenom tímom, ktorý sa nám v histórii nášho pôsobenia v extralige ešte nepodarilo zdolať a všetci veríme, že dnes príde ten veľký deň!

Máme za sebou dva výborne odohraté zápasy s Nitrou a Žilinou, v ktorých sme si pripísali na konto ďalšie 4 body. Košická séria štyroch po sebe idúcich víťazných zápasov sa skončila v predchádzajúcom kole domácou prehrou 2:7 so Zvolenom, čo určite neprinieslo pohodu do kabíny.

Východniari sú v tabuľke na druhom mieste, so stratou sedem bodov na vedúci Zvolen a s náskokom štyri body pred Popradom, ktorý dnes očakáva v domácom prostredí plný bodový zisk s MAC. Tieto okolnosti určite vytvárajú na nášho dnešného súpera veľký tlak, ktorý chceme využiť v náš prospech.

V predchádzajúcich kolách sme dokázali zdolať Banskú Bystricu, Duklu Trenčín a potrápiť aj ďalších favorizovaných súperov. Naši chlapci sa v posledných dvoch zápasoch prezentovali výbornou hrou, ktorá by dnes mohla priniesť vytúžené víťazstvo!

V tabuľke nám aktuálne patrí ôsme miesto, so stratou šesť bodov na Trenčín, ale v tesnom závese nás prenasledujú MAC a Liptovský Mikuláš, ktorý cestuje do Zvolena.

Dnešný zápas bude výnimočný aj prítomnosťou veľkej hokejovej osobnosti, najproduktívnejšieho obrancu v histórii Slovenského hokeja, Petra Slaninu, ktorého si chceme uctiť jednak ako veľkého hráča, ale aj ako nášho bývalého trénera. Nenechajte si preto ujsť slávnostný úvod o 18:00!