Pohárová prehra v Poprade, odveta vo štvrtok

Výhodnejšiu východiskovú pozíciu pred domácou štvrťfinálovou odvetou Kaufland SuperCupu sa nám na ľade popradských kamzíkov vybojovať nepodarilo.

Po bezgólovej prvej tretine sa diváci pod Tatrami dočkali úvodného gólu v 28. minúte, keď sa vo vlastnom oslabení zapísal do streleckej listiny domáci Lukáš Handlovský, ktorý v 31. minúte pretavil prihrávku Preisingera v ďalší gólový zárez.

Popradu sa v 38. minúte podarilo využiť početnú výhodu o dvoch hráčov. Haščák našiel krížnou prihrávkou na bránkovej čiare Skokana, ktorý nabil za pravý kruh Adamovi Drgoňovi a jeho strela príklepom rozvlnila detviansku sieť. Gólovú bodku za stretnutím dal v 55. minúte kamzík Marcel Haščák.

HK Poprad – HC 07 WPC Koliba Detva 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 28. Handlovský (Matúš Paločko, Zagrapan), 31. Handlovský (Preisinger, Mešár), 38. Drgoň (Skokan, Haščák), 55. Haščák (Skokan, P. Svitana)

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, M. Hudec, Erving, Česánek, Dzivjak – P. Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Lušňák – Matej Paločko, Bjalončík, Šotek

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl – D. Jendroľ, F. Fekiač, Rais, Golian, Korím, Turan, Rymsha, Gachulinec – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – J. Sýkora, Čacho, Charbonnneau – Ľupták, T. Klíma, A. Nauš – Cox, P. Valent, R. Gašpar

ODVETA SA HRÁ VO ŠTVRTOK 24. SEPTEMBRA 2020 NA ZIMNOM ŠTADIÓNE V DETVE O 18:00. VSTUP POVOLENÝ LEN S RÚŠKOM! (KONTROLA NA VSTUPE). POVOLENÁ  KAPACITA V ZMYSLE AKTUÁLNYCH EPIDEMIOLOGICKÝCH OPATRENÍ JE 500 MIEST.