Poprad bol nad naše sily

Víťaznú sériu popradských kamzíkov nezastavili ani detvianski hokejisti.

Po bezgólovej prvej tretine otvorili skóre stretnutia v 22. minúte domáci. Od modrej nahadzoval puk pred bránu Ťavoda, Petrík ho vyrazil pred seba, kde číhal Lukáš Paukovček a backhandom ho upratal do siete. Ofenzívnu aktivitu Detvy zmaril v 30. minúte kamzík Marek Zagrapan, ktorý zužitkoval Bjalončíkovu prihrávku.

V 47. minúte sa Erving už dostával do samostatného zakončenia proti brankárovi medveďov, no bol faulovaný a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. K jeho realizácii sa postavil Patrik Svitana, ten najskôr naznačil strelu, potom si puk posunul na forehand, rozhýbal Petríka a zasunul puk do siete.

HK Poprad – HC 07 WPC Koliba Detva 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Paukovček (Jacobs, Ťavoda), 31. Zagrapan (P. Svitana, Bjalončík), 47. P. Svitana

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Kozák, D. Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Králik, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Bjalončík, Zagrapan, P. Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Mlynarovič, Kundrik

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva:  R. Petrík – Martin Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, D. Jendroľ, Turan, Török – P. Šišovský, Zuzin, J. Sýkora – R. Gašpar, P. Valent, J. Žilka – M. Ľupták, Podešva, Král – Čenka, V. Fekiač, Čacho

Pozápasové vyjadrenia

Peter Mikula (tréner Popradu): Vedel som, že Detva bude výsledkom a hrou proti Slovanu nabudená. Ten zápas som aj sledoval. Z hľadiska herného prejavu sme boli lepší. Naša medzihra, čo priznali aj hráči, ale stála na množstve osobných chýb, z čoho pramenili útoky súpera. Kľúčové bolo, že neplatil gól Detvy na 2:1 a potom sme dali náš tretí z trestného strieľania. Hostia mali pre nás nepríjemné okamihy. Vďaka Vošvrdovi sme zápas dotiahli do víťazného konca.

Josef Turek (tréner Detvy): My sme držali krok so súperom iba prvú tretinu. Rozhodlo, že sme v druhej v úvode dostali gól a potom hneď ďalší. Naše gólové šance ostali nevyužité, tie skončili na Tomášovi Vošvrdovi. Poprad zaslúžene vyhral. My sme nedali góly a preto sme prehrali.