Pred stretnutím s Novými Zámkami príchod nového hráča a návrat Vyskoča!

Pred domácim duelom s Novými Zámkami nastali v našom kádri dve pozitívne zmeny. Jednou z nich je príchod ruského útočníka Dmitriho Utkina a druhou návrat Martina Vyskoča, ktorý sa už zotavil po tvrdom zákroku Ladislava NagyA V ZÁPASE S KOŠICAMI.

Dmitri Utkin je 33-ročný krídelník z Ruska, rodák z Yaroslavlu. Svoju kariéru začal práve v tomto klube, kde v roku 2002 debutoval v A mužstve Lokomotivu. V čase svojho debutu mal Dmitri Utkin len 18 rokov a radil sa medzi najväčšie talenty klubu, čo samozrejme neuniklo pozornosti skautov zámorskej NHL a v roku 2002 bol draftovaný tímom Boston Bruins. Ostal však doma a svoju kariéru naštartoval naozaj veľmi rýchlo, keď už v sezóne 2003-2004 nastupoval za Spartak Moskva, kde dosahoval na mladého hráča výborné výsledky. V 57 stretnutiach si tento Rus na svoje konto pripísal 20 kanadských bodov. Po krátkej anabáze v Bielorusku, kde si udržiaval fantastický priemer takmer bod na zápas, sa vrátil späť do Spartaka Moskva. Ten už medzičasom postúpil do najvyššej ruskej súťaže, no Utkinovi sezóna vôbec nevyšla, pretože v nej zaznamenal len 4 body a bol preradený do rezervného mužstva. Nasledujúce dve sezóny strávil tento agilný krídelník v najvyššej ruskej lige, v tíme Traktor Chelyabinsk. Kariéra niekdajšieho obrovského talentu však v nasledujúcich rokoch začala upadať a Utkin sa objavoval zväčša v tretej najvyššej súťaži v Rusku. Prelomovým bol pre neho ročník 2010/2011, keď sa konečne usadil vo VHL (druhá najvyššia súťaž v Rusku) a začal aj bodovať. Po pomerne vydarených posledných sezónach, v ktorých Utkin bodoval priemerne v každom druhom zápase prichádza tento Rus do nášho mužstva s cieľom stať sa jedným z lídrov mužstva!

Pred zápasom s Novými Zámkami je pozitívnou správou aj návrat Martina Vyskoča, ktorý by s najväčšou pravdepodobnosťou mal zasiahnuť do dnešného duelu. Ten sa začína o 18:00 a všetkých vás srdečne pozývame na zimný štadión v Detve. Vytvorme našim chlapcom opäť fantastickú atmosféru.

Pridaj komentár