Pred zápasom s Popradom, Juraj Milý: „Ľudia sú neskutoční, chceme ich potešiť výhrou.”

V piatok, 27.10.2017 sa naša Detva stretne v domácom súboji s Popradom. Poďme si teda nášho najbližšieho súpera predstaviť. Pár slov sme pred piatkovým stretnutím prehodili aj s krídelníkom Jurajom Milým.

Čierna séria trvá už pätnásť duelov. Naši hokejisti sú však odhodlaní prelomiť ju v piatkovom stretnutí proti Popradu, ktorý nemá momentálne veľmi dobrú formu, keď z posledných piatich duelov vyhral len jeden, ten s HK Orange 20. Náladu v kabíne pred piatkovým duelom opísal Juraj Milý takto:„Snažíme sa byť stále pozitívni a veríme, že sa tú sériu podarí prelomiť. Na tréningoch tvrdo pracujeme, tak dúfam, že sa to pretaví aj do výsledkov.” Najobávanejším mužom popradského kádra je produktívny Patrik Svitana, no naše mužstvo sa bude musieť mať na pozore aj pred skúseným Arnem Krotákom, ktorý sa vracia na ľad po dlhšej pauze spôsobenej zranením. Medzi ďalších mimoriadne produktívnych hráčov súpera patria Samuel Mlynarovič a Peter Lichanec. Prvý menovaný si na svoje konto pripísal doteraz 10 kanadských bodov, ten druhý o jeden bod menej.

Príchodom nového trénera Detva usilovne pracuje na zmene herného systému, ktorý by mal priniesť víťazstvá:„Po príchode nového trénera sme pozmenili herný systém a ešte nejaké herné detaily. Tréningy pod novým trénerom prebiehajú v naozaj dobrom tempe, tak verím, že sa to pretaví aj do zápasov,” poznamenal Juraj Milý. Krídelník nášho mužstva sa rozhovoril aj o tom, aký herný štýl preferuje nový muž na lavičke Detvy:„Herný štýl závisí najmä od súpera, pretože na každého sa pripravujeme inak, no nový tréner od nás chce, aby sme sa držali na puku a zbytočne ho neodhadzovali. Takisto chce aby sme si viacej dovolili v súboji jeden na jedného a vytvorili si gólové príležitosti. Je tu však ešte krátko, no od začiatku sa nám snaží dodať sebavedomie a pozitívnu energiu.”

Napriek nepriaznivým výsledkom má však Detva stále mohutnú podporu z tribún, ktorá chlapcom pomáha v každom súboji:„Ľudia sú tu neskutoční, klobúk dole pred nimi. Všetci si tú podporu veľmi vážime a veľmi nás mrzí, že sme ich doteraz nepotešili žiadnou výhrou. Podľa mňa sú naši fanúšikovia najlepší na Slovensku!” skonštatoval Juraj Milý.

Aj týmto článkom by sme vás všetkých chceli pozvať na stretnutie s Popradom, ktoré sa odohrá v piatok, 27.10.2017 o 18:00.  Chlapci vašu podporu potrebujú, tak ich spoločne požeňme za prvým víťazstvom v tejto sezóne Tipsport ligy!

Pridaj komentár