Predstavujeme súpera: HK Dukla Ingema Michalovce

Prvým súperom našich hokejistov, v baráži o zotrvanie v Tisposrtlige, budú Michalovce.

Michalovce sú dlhoročným účastníkom druhej najvyššej súťaže a posledných 8 rokov hrali trikrát v štvrťfinále, dvakrát semifinále, trikrát finále a práve tento rok sa konečne stali majstrom 1. hokejovej ligy. Po základnej časti, v ktorej odohrali 46 zápasov síce skončili na druhom mieste, o 4 body za Skalicou, ale môžu sa pochváliť najproduktívnejším útokom, ktorý nastrieľal súperom 232 gólov a najlepšou obranou, s 87 inkasovanými gólmi, čo sú najlepšie výsledky spomedzi všetkých tímov v súťaži. Vo finále zvíťazili nad Skalicou a spolu budú bojovať o postup do Tipsportligy proti nám a hokejistom Liptovského Mikuláša.

Výnimočnosť zápasom s Michalovcami dodá určite aj fakt, že hlavným trénerom východniarov je Miroslav Chudý, ktorý vlani vybojoval postup medzi elitu práve pre nás. Určite bude chcieť, hlavne v zápasoch s nami, uspieť, čo mu však naši hráči len tak ľahko nedoprajú a to dodá zápasom ten pravý náboj. V zostave nájdeme veľa kvalitných hokejistov, odchovancov, či bývalých hráčov známych ligových klubov, ktorí budú mimoriadne motivovaní vrátiť sa naspäť do najvyššej súťaže.

Úvodný zápas bude ťažký a pre nás nesmierne dôležitý! Každé zaváhanie môže znamenať stratu bodov a problémy pri konečnom zúčtovaní v postupovej tabuľke. Bude preto dôležité zúročiť cenné skúsenosti, ktoré sme nazbierali počas zápasov v Tipsport lige, vyvarovať sa chybám a hneď od úvodu hrať svoju hru, ktorou sme dokázali potrápiť, či zdolať nejedného favorita.

Pozývame všetkých fanúšikov na zápas s Michalovcami, ktorý začína na našom zimáku už o 18:00!

Pridaj komentár