Predstavujeme súpera: HK Skalica

Skalica je mesto, v ktorom má hokej dlhodobú tradíciu. 1. hokejový oddiel bol založený už v roku 1936 a odvtedy sa stala Skalica baštou slovenského hokeja. Najvyššia súťaž sa hrala v tomto malom kráľovskom meste na Záhorí nepretržite od roku 1973. V novodobej extralige pôsobili skaličania pod názvom HK 36 od sezóny 1997/98. Medzi najväčšie úspechy tohto tímu patrilo bronzové umiestnenie v sezóne 1998/1999 a strieborné medajly z roku 2009, kedy vo finále play off podľahli Košiciam. Sezóna 2015/16 bola poslednou pre tím HK 36 v extralige, pretože pre problémy v klube nedokázali súťaž dokončiť.

Rok 2016 bol zároveň aj rokom založenia novodobého klubu HK Skalica, ktorý pokračuje v hokejovej tradícii až dodnes. Hneď v prvom roku pôsobenia v 1 lige obsadili vynikajúce 2. miesto a v aktuálnom ročníku vyhrali základnú časť so ziskom 110 bodov a vo finále podľahli Michalovciam.

O tom, že nás čaká náročný zápas svedčí najmä fakt, že skaličania odohrali dva dobré zápasy v úvode baráže a aktuálne im patrí v tabuľke druhá postupová priečka. V prvom zápase potrápili Liptovský Mikuláš, nad ktorým celý zápas viedli, ale nakoniec neudržali záver a prehrali 4:2. V poslednom stretnutí vrátili Michalovciam prehru z prvoligového finále play off a zvíťazili 5:1.

Dnes budeme svedkami dôležitého duelu, v ktorom sa určite chceme vrátiť na popredné priečky tabuľky! Musíme sa vyvarovať chybám, ktoré nás stáli body v Liptovskom Mikuláši a najmä nedopúšťať sa faulov, ktoré súperov dostávajú do výhody presilových hier. Ak zopakujeme bojovný výkon a nasadenie od prvých minút tak, ako tomu bolo v zápase s Michalovcami, nemali by sme sa o výsledok obávať. Všetko ale ukáže až samotný zápas, ktorý dnes začína o 18:00! Príďte a pomôžte nám vyhrať svojím povzbudzovaním!

Pridaj komentár