Prehra s Novými Zámkami nás odsunula na 12. miesto

Detvianski hokejisti podľahli na domácom ľade Novým Zámkom.

V 7. minúte z veľkého uhla pálil hosťujúci Bajtek, Petrík jeho strelu vyrazil iba pred Václava Stupku, ktorý otvoril gólový účet stretnutia. Medvede vyrovnali v 17. minúte, keď z dorážky prekonal Pavlasa Viktor Fekiač.

Nedovolené bránenie Klímu Nové Zámky potrestali v 24. minúte, keď Mikušovu strelu šikovne tečoval Petr Obdržálek.  Domáci Gachulinec prehral v 44. minúte súboj s Mikulom, ktorý naservíroval puk Patrikovi Števuliakovi a ten vymietol šibenicu Petríkovej bránky.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Mikron Nové Zámky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 17. V. Fekiač (R. Gašpar, Čacho) – 7. Stupka (Rogoň, Bajtek), 24. Obržálek (Bajtek, P. Mikuš), 44. Števuliak (D. Mikula)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Martin Chovan, Golian, F. Fekiač, Andersons, Turan, D. Jendroľ, Gachulinec, Török – Zuzin, T. Klíma, Žilka – Ščurko, Podešva, Čacho – R. Gašpar, P. Valent, Lalík – Čenka, V. Fekiač, Král

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, P. Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Rogoň – Jurík, Fábry, Obdržálek – Andrisík, R. Hruška, Števuliak – Ondrušek, Holovič, D. Mikula

Poradie Mužstvo Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body

Stav tabuľky k 31. januára 2020

Tréner Detvy: ,,Dnes to bol vyrovnaný zápas, dobre chytal Petrík. Rozhodlo to, že sme nevyužili presilovky 5:3 a potom tá hra bola taká neurovnaná, málo sme sa tlačili do brány a preto sme prehrali.“

Tréner Nový Zámkov: ,,Myslím, že vyrovnaný zápas. Nepadlo veľa gólov, viac bolo asi toho bojovania z našej strany, tým že sme boli oslabený o najlepšieho nášho hráča, resp. najproduktívnejšieho. Myslím si, že chlapci podali veľmi dobrý výkon, dobre nám zachytal aj brankár. To boli tie kľúčové momenty a ubránenie presilovky 5:3.