Prekvapíme dnes majstra a natiahneme šnúru víťazných zápasov?

Dnes nás čaká hokejový sviatok, pretože o 17:00 privítame na domácom ľade úradujúceho majstra a aktuálneho lídra súťaže, Banskú Bystricu!

Čaká nás kvalitné ligové stretnutie, ktoré sa bude niesť určite v skvelej atmosfére neustáleho povzbudzovania oboch spriatelených fanklubov. Ale nič to nemení na tom, že oba tímy potrebujú body a každý chce vyhrať! Ako to bude vyzerať dnes večer na zimáku? Predĺžime sériu víťazstiev, alebo sa po zápase budú tešiť z bodov barani?

Situácia na čele tabuľky je mimoriadne vyrovnaná a každá strata bodov môže znamenať posun aj o niekoľko priečok. Banská Bystrica aktuálne kraľuje ligovej tabuľke so ziskom 91 bodov a nemôže si dovoliť zakopnúť, pretože na to čaká Nitra, ktorá má len o jeden bod menej a rovnako Zvolen so stratou troch bodov. S týmto cieľom k nám dnes pricestujú hostia, aktuálne posilnení o „slovanistu“ Pavla Skalického, kanadského obrancu Nicka Trecapelliho a slovinského olympijského reprezentanta zo Soči a štvornásobného účastníka MS Klemena Petnara, ktorý sa mal pripojiť k tímu už v priebehu víkendu a budeme očakávať, či sa už dnes predstaví v drese baranov. Najproduktívnejšim bystričanom a zároveň aj najlepšie prihrávajúcim hráčom tímu je kapitán Tomáš Surový, ktorý má na konte 38 kanadských bodov za 11 gólov a 27 asistencií. V tesnom závese o 1 bod za ním v tabuľke produktivity je s 19 gólmi najlepší strelec Éric Faille.

Naši chlapci podali v uplynulých kolách skvelé výkony, po ktorých sme si vďaka trom víťazstvám pripísali do tabuľky 9 bodov a od hranice play off nás aktuálne delí len 6 víťazných zápasov (18 bodov)! Banská Bystrica je súper, ktorý aktuálne nemá v lige konkurenciu, ale v predchádzajúcom období sa nám podarilo zdolať aj tímy, s ktorými to tiež nikto nečakal a medzi nimi bol aj vtedajší líder Dukla Trenčín, ktorú sme zdolali na jej vlastnom ľade výsledkom 2:5! Posledné domáce stretnutie s Bystricou prinieslo mimoriadne vyrovnaný súboj, ktorý skončil v riadnom hracom čase výsledkom 2:2 a rozhodnutie priniesol až presný zásah Mareka Bartánusa v samostatných nájazdoch. Obrovskú motiváciu v zápase budú mať určite Martin Belluš, Martin Andrisík a Mário Róth, ktorí posilnili náš tím práve príchodom z Banskej Bystrice a budeme očakávať rozhodnutie trénerov, či sa všetci ocitnú na súpiske a či spoločne zasiahnu do stretnutia.

Dnes určite neseďte doma! Čaká nás výborný hokej, v ešte lepšej atmosfére vďaka obom fanklubom, ktorý štartuje na našom zimáku o 17:00. Príďte a fandite spolu s nami!

Pridaj komentár