Prepisujeme históriu! Postupujeme do štvrťfinále a tešíme sa na Banskú Bystricu

K dnešnému zápasu je zbytočný akýkoľvek komentár! Fantastický bojovný výkon našich hokejistov, ktorí ukázali obrovskú bojovnosť, chuť po víťazstve a veľké hokejové srdce.

Veľká vďaka našim fanúšikom, ktorí neúnavne povzbudzovali počas celého zápasu a boli veľkou oporou vo chvíľach, keď sme to najviac potrebovali. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a boli s nami pri historickom postupe do štvrťfinále play off, ale aj tým, ktorí nám fandili nadiaľku, alebo pri televíznych obrazovkách. Boli ste dnes našim dôležitým spoluhráčom a aj vďaka vám sa nám podarilo zvíťaziť s ťažkým súperom, akým boli Nové Zámky.

Vychutnávajte si s nami túto eufóriu a radosť z neopakovateľných okamihov, na ktoré bude detviansky hokej navždy spomínať!

HC 07 Detva – HC Nové Zámky 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 45. Král (Tibenský), 51. Murček (Mar. Chovan, Puliš) – 33. Pospíšil (Zbořil, Ordzovenský).

HC 07 Detva: Petrík – Betker, Mar. Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Mat. Chovan, Ďaloga

MHC Nové Zámky: Kristín – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Dundáček – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – Pospíšil, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

Josef Turek, HC 07 Detva: „Vedeli sme, že to dnes bude hlavne po psychickej stránke ťažký zápas, čo sa aj ukázalo. Po dvoch tretinách sme prehrávali 0:1. V poslednej tretine sme to otočili, mali sme aj šťastie, išli sme ako buldoci, ako sa hovorí na krv. Výborne nás podržal pri veľkých gólových šanciach Roman Petrík v bránke, to je vždy dôležité. Som rád, že sme zvládli power play súpera, bolo to veľmi náročné, pretože sme veľmi vyťažovali hráčov v celej sérii. Myslím, že sme postúpili zaslúžene, pretože sme dokázali zdolať trikrát po sebe tak silného súpera ako sú Zámky.“

Milan Jančuška, MHC Nové Zámky: „Hrali sme veľmi dobre, viedli sme 1:0 po dvoch tretinách, chcelo to dať ešte jeden gól. Samozrejme, potom po tlaku súpera a po našich chybičkách sme inkasovali, či už gól na 1:1 alebo v oslabovke na 2:1 a Detva to svojím chcením a srdiečkom ubránila a zvíťazila. V dnešnom zápase nemôžem uprieť snahu chalanov, ale bolo sa treba presadiť trošku viac. Máme dostatok kvalitných hráčov, ktorí to mali urobiť. Bohužiaľ, jeden gól je veľmi málo na to, aby sme uspeli a v podstate sme si to prehrali doma. Druhý alebo tretí zápase, tam mi chýbalo všetko a treba povedať, že zo strany Detvy tam bolo viac chcenia a srdiečka. Musím pogratulovať Detve a popriať im všetko dobré v play off.“