Priamo z KHL prichádza do Detvy útočník s obrovskými skúsenosťami!

Veľká ruská posila v detvianskom drese!

Po mladých, perspektívnych hráčoch, ktorých sme vám predstavili v uplynulých týždňoch, začíname budovať jadro tímu, na ktorom chceme stavať naše úspechy v blížiacej sa sezóne!

Najnovšou posilou v našej šatni je Igor Magogin, 36-ročný ruský center, rodák z Jekaterinburgu a bývalý kapitán tímu Jugra Chanty-Mansijsk. Posledných osem sezón odohral nepretržite v KHL, v tímoch Automobilist Jekaterinburg, Jugra Chanty-Mansijsk, Lada Togliatti a do Detvy prichádza priamo zo Severstalu Čerepovec. Celkovo má na konte 364 zápasov v KHL a vyše 400 v nižších ruských súťažiach.

Po Mikhailovi Kuklevovi a Vitali Sitnikovovi, ktorí obliekali detviansky dres v minulej sezóne, bude ďalším hráčom v našom tíme, ktorý prinesie so sebou obrovské skúsenosti z kvalitnej súťaže. Je to hráč, ktorý sa určite dokáže v našich podmienkach rýchlo adaptovať, bude vzorom pre mladších spoluhráčov a výrazne pozdvihne kvalitu nášho tímu!

Ako sa vyjadril majiteľ a prezident klubu Róbert Ľupták, „Igor Magogin nebude v tíme jediným hráčom so skúsenosťami z KHL!“ Už čoskoro vám predstavíme aj ďalšie posily, s ktorými vstúpime do novej extraligovej sezóny!

Foto: hokejakartinas.lv, wikipedia