Prvý cieľ je úspešne splnený, kráčame za postupom do play off

Pred sezónou sme si dávali jednoznačné ciele. Vyhnúť sa baráži a zabojovať o postup do play off.

Po včerajšom kole je jasné, že prvý z cieľov je splnený a nepríjemná baráž nás už definitívne nečaká. Teraz sa celý tím koncentruje na splnenie toho najdôležitejšieho cieľa, ktorým je postup do play off. Spokojnosť so sezónou neskrýval po včerajšom zápase ani tréner Josef Turek: „Ešte máme pred sebou štyri zápasy, verím, že sa nám podarí nejaký vyhrať a samozrejme som rád, že táto sezóna je úspešnejšia ako minulá. Baráži sme sa vyhli a teraz sme odhodlaní zabojovať o play off, ale ešte musíme nejaký zápas vyhrať“.

Do konca základnej časti ostávajú ešte 4 náročné zápasy a v hre je 12 bodov. Na 10. priečke čaká na svoju príležitosť dostať sa vyššie MAC Budapešť, pred ktorou máme náskok 4 body a pred bránami play off určite nechce zostať ani Liptovský Mikuláš, ktorý aktuálne stráca na play off 6 bodov. Záver bude teda ešte určite mimoriadne zamotaný a v konečnom účtovaní rozhodne každý získaný bod.

Dôležitá bude i kvalita kádra, ktorá sa v závere prestupového obdobia zvýšila aj u nás. Róbert Ľupták: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo naplniť prvý cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou a tým bolo vyhnúť sa baráži. Postupne budujeme mužstvo a každú sezónu sa chceme posúvať vyššie. Ďalším cieľom, ktorý chceme naplniť je vytúžený postup do prvého historického play off, ktoré sa v Detve ešte nehralo. Do tímu pribudli kvalitní hráči, zvýšila sa konkurencia a do každého zápasu pôjdeme s tým najlepším čo máme.“

Už zajtra nás čaká ďalšie náročné stretnutie, veľké derby s lídrom súťaže v Banskej Bystrici. Chceme nadviazať na výborné výkony a dobrý herný prejav z posledných zápasov, v ktorých sme dokázali bodovať a možno už zajtrajšie kolo rozhodne o naplnení ďalšieho veľkého cieľa.