Prvýkrát v histórii sme zdolali vo veľkom derby Zvolen

Konečne sa to podarilo! Dnes prišlo naše vytúžené víťazstvo nad veľkým rivalom zo Zvolena. Chlapci podali fantastický výkon a od úvodu si išli za svojim cieľom.

Do zápasu sme vstúpili lepšie a z gólu sme sa tešili už po troch minútach hry, keď sa presadil náš najlepší strelec Michal Murček. Hostia vďaka kapitánovi Michalovi Chovanovi znížili, ale Michal Murček pridal aj svoj druhý gól. Vyrovnanie prišlo ešte v úvodnej tretine, keď sa presadil Drgoň.

V polovici druhej tretiny sa prihlásil o slovo Hayden Hodgson, ktorý najskôr zazvonil na ľavej žrdi a vzápätí vyhnal Skapskiho na striedačku. Neuspel ale ani Tomek, ktorý už o tri minúty ťahal puk zo siete po nechytateľnej bombe Peťa Hraška v presilovej hre. O pol minúty na 4:3 znižoval Peter Zuzin.

V tretej tretine Jakub Žilka zvýšil na 5:3, ale prišla 5-minútovka Zvolena, v ktorej Obdržálek a po ňom druhým gólom v zápase Drgoň privodili drámu, ktorá pokračovala až do predĺženia.

Predĺženie ale trvalo len 36 sekúnd! Rado Puliš vyzvŕtal Zeleňáka, hodil si puk popod jeho hokejku, strelou k žrdi prekonal Tomeka a rozhodol o našom historicky prvom triumfe nad Zvolenom!

HC 07 Detva – HKM Zvolen 6:5 pp (2:2, 1:2, 2:1 – 1:0)
Góly:
4. Murček (Puliš, Hraško), 12. Murček (Ščurko, Betker), 30. Hodgson (Gachulinec, V. Fekiač), 33. Hraško (Žilka, V. Fekiač), 47. Ma. Chovan, 61. Puliš – 9. Mi. Chovan (Fraser, Roman), 18. Drgoň (Kytnár, Chovan), 34. Zuzin (Mi. Chovan), 51. Obdržálek (Drgoň), 56. Drgoň (Obdržálek), rozhodovali: Korba, Kalina – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše Hraško (Zvolen) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

HC 07 Detva: Zalivin, Chovan Mart., Betker, Ščurko, Murček, Puliš, Sládok, Hraško, Král, Fekiač V., Žilka, Fekiač F., Gachulinec, Chovan Mat., Gašpar, Hodgson, Šimon, Jendrol, Surový, Valent, Tibenský

HKM Zvolen: Skapski (30. Tomek), Vandane, Fraser, Šišovský, Špirko, Handlovský, Drgoň, Roman, Zuzin, Kytnár, Chovan, Růžička, Zeleňák, Mitchell, Pöyhönen, Obdržálek, Ulrych, Pufahl, Petráš, Holovič, Andrisík