Prvýkrát v sezóne privítame Poprad

O pár hodín nastúpime na ďalší zápas, v ktorom privítame na domácom ľade hostí z Popradu. V uplynulej sezóne sa nám podarilo s Popradom dvakrát zvíťaziť a radi by dnes sme túto bilanciu vylepšili.

Hostia v tejto sezóne zo šiestich zápasov trikrát zvíťazili v riadnom hracom čase a raz po samostatných nájazdoch. V posledných kolách sa prezentujú dobrou formou, keď dokázali zvíťaziť v troch zápasoch v rade. Víťaznú šnúru naštartovali doma so Žilinou, vo „východniarskom derby“ prekvapili Košice a v poslednom zápase si poradili doma so Zvolenom víťazstvom po nájazdoch.

Mužom číslo jeden, ktorému vďačia za doterajšie výsledky je najmä Patrik Svitana, ktorý je vďaka deviatim bodom za šesť gólov a tri asistencie najlepším strelcom, najproduktívnejším, najlepšie prihrávajúcim, aj najlepším hráčom v štatistike plus/mínus celého tímu. V bráne je veľkou oporou Tomáš Vošvrda, ktorý si drží skoro 96%-nú úspešnosť zásahov.

Najskúsenejšími popradčanmi sú Marek Zagrapan a Lukáš Kozák, ktorí majú za sebou spolu 140 zápasov v KHL, 128 v českej extralige a viac ako 200 zápasov v zámorskej AHL a Simon Karlsson s 98. zápasmi v najvyššej švédskej súťaži.

Popradu patrí priebežne siedma priečka, nazbierali doteraz 11 bodov, čo je len o tri viac ako naši hokejisti. Aj z tohto dôvodu bude dnešný zápas mimoriadne dôležitý, aby sme nestratili kontakt s pokojnými pozíciami v tabuľke a aby sme sa opäť dokázali gólovo, aj bodovo presadiť! Čaká nás mimoriadne náročný duel, na ktorý sa hráči poctivo pripravili a rozhodne opäť strelecká efektivita a pozorná hra v obrane.

Zápas štartuje 17:30, nenechajte si ho ujsť ujsť a príďte chlapcov podporiť svojím povzbudzovaním!