Rasťo Gašpar: Fanúšikovia v Detve sú super, verní a ďakujem im!

Dlhoročná opora detvianskeho hokejového tímu sa rozhovorom pre klubový web lúči s fanúšikmi a prostredím pod Poľanou.

Ako si spomínaš na začiatky v Detve?

Na začiatky si spomínam, vtedy bola Detva ešte v prvej lige. Som skončil v Bystrici, sme sa nedohodli na podmienkach a vlastne som sa dohodol s pánom Ľuptákom, že pôjdem do Detvy hrať na rok prvú ligu. No a v ten rok sme tú prvú ligu aj vyhrali.

Najpamätnejší okamih kariéry v Detve?

Najpamätnejším okamihom kariéry v Detve je finále prvej ligy. Zápas v Skalici, kde som dal rozhodujpci nájazd. To ej asi ten najkrajší moment.

Odkaz fanúšikom?

V Detve sú fakt super fanúšikovia, vždy aj boli, myslím sú a že vždy aj budú. Boli vždy verní, keď sa vyhrávalo ale aj prehralo! Odkazujem im touto cestou, že sú super, verní a že im ďakujem za celkovú podporu vždy, keď sme to potrebovali! V Detve to vždy žilo a boli vždy šiestim hráčom na ľade.

Prvý pocit po tom, ako si sa dohodol na kontrakte so Slovanom?

Prvý pocit je určite super, som sa tešil do nového prostredia, dio veľkého klubu s bohatou históriou. Na druhej strane predsa len som v Detve niečo zanechal a určite sa mi odchádzalo trošku tažko. Mám tam strašne veľa kamarátov a priateľstiev na celý na život. Určite som za to vdačný. A možno niekedy v budúcnosti, no neviem kedy, ale možno sa vrátim. Dohodli sme sa s pánom Ľuptákom, že mám vždy otvorené dvere a za to mu ďakujem.

Na záver prezident nášho klubu dodal: Ďakujeme za celý klub Rasťovi Gašparovi za dobre odvedenú prácu v našom tíme. Na ľade dal zo seba všetko a jeho prestup do Slovana je zaslúžený. Som hrdý, že v podmienkach Detvy sme mohli zabezpečiť jemu ako aj iným hráčom podmienky na profesionálny rast. Myslím si, že aj v malom klube sa dajú dosahovať dobré výsledky o čom svedčia aj iné prestupy či pozvánky pre našich hráčov do reprezentácie.