Róbert Ľupták: „Záleží nám na rozvoji detvianskej mládeže!“

Klub plánuje významne podporiť rozvoj mládežníckeho hokeja v Detve!

Hokej nie je len o víťazstvách, prehrách, či zbieraní bodov do ligovej tabuľky. Budúcnosť hokeja je najmä v rozvoji mládeže a vychovávaní talentov, na ktorých je možné v budúcnosti stavať. Práve týmto smerom sa bude uberať aj stratégia rozvoja nášho klubu.

Ako povedal majiteľ a prezident klubu Róbert Ľupták, „chceme podporiť rozvoj mládežníckeho hokeja v Detve a vytvoriť mladým hráčom podmienky, aby sa mohli hokejovo rozvíjať. V najbližšej dobe pracujeme na vybudovaní družstva kadetov a postupne aj ďalších hokejových kategórií“.

Za týmto účelom sa klub rozhodol posilniť aj trénerské pozície a dať tomuto zámeru jasnú koncepciu, ktorá sa bude opierať o znalosti skúsených trénerov. Tomáš Chlebničan, ktorý vlani stál ako asistent na lavičke extraligového A tímu, bude z pozície šéftrénera mládeže koordinovať rozvoj mládežníckych družstiev a významnú úlohu v tomto projekte bude zohrávať aj hlavný tréner A tímu Josef Turek, s ktorým, ako sme už písali, sa klub dohodol na dlhodobej spolupráci. Ten do Detvy pricestoval zo Vsetína, kde zastával funkciu šéftrénera mládeže a podarilo sa mu prebojovať s družstvom staršieho dorastu až do play off. Ako sám uviedol v rozhovore po príchode do Detvy, rád trávil čas na tréningoch Pavla Igríniho, kde pozoroval detvianske talenty. Má dlhoročné hráčske aj trénerské skúsenosti, ktoré budú určite veľmi pozitívnym prínosom v rozvoji nášho klubu.

Káder A tímu sa neustále buduje a zámerom vedenia je vytvoriť tím, ktorý bude konkurencieschopný skúseným tímom extraligovej súťaže. Zámerom ale bude podľa slov Róberta Ľuptáka aj zapracovanie mladých hráčov, na ktorých budeme môcť stavať budúce úspechy nášho klubu. „V A tíme dostanú príležitosť aj mladí hráči, ktorí podávali dobré výkony v kluboch nižšej súťaže a doteraz takúto príležitosť nedostali. Do prípravy na sezónu budú zapojení aj juniori, ktorí budú mať možnosť trénovať a pripravovať sa pod vedením skúseného trénera.“

Detva je hokejovým mestom a všetci určite privítajú túto myšlienku, vďaka ktorej dostane detvianska mládež možnosť nasledovať svoje hokejové vzory. Všetci veríme, že energia, ktorú klub vloží do tohto projektu sa časom vráti a privedie k športu množstvo mladých talentov, ktoré budú v budúcnosti hrdo obliekať dres nášho tímu!

Ilustračné foto: John Ulan, THE CANADIAN PRESS

Pridaj komentár