Rozhovor s trénerom Miroslavom Chudým

Tréner Miroslav Chudý hodnotí doterajšie výkony svojho mužstva a čo-to prezradil aj o posilnení kádra.

Tipsport liga má za sebou úvodné tri kolá, v ktorých naše mužstvo vôbec nesklamalo. Rozhodli sme sa vyspovedať trénera Chudého.

Máme za sebou úvodné tri kolá Tipsport ligy, ako zatiaľ hodnotíte pôsobenie svojho mužstva?

„Ja si myslím, že výkony z našej strany boli doteraz dobré, no trošku takým negatívom je to, že máme zatiaľ len jeden bod. Myslím si, že sme mohli z tých troch stretnutí vyťažiť určite viac bodov, čiže tam je trošku sklamanie. Za výkony sa však nemusím vôbec hanbiť. Podľa mňa hrajú chlapci veľmi dobre a ak v tom budú pokračovať, tak aj tie body začneme zbierať.”

Po prvých troch zápasoch ste si určite spravili obraz o mužstve v porovnaní s ostatnými. Aké ciele teda máte v sezóne, poprípade na koľkej pozícii vidíte svoje mužstvo po konci základnej časti?

„Nebudem hovoriť o pozíciách, v prvom rade musíme ísť od zápasu k zápasu. Sme nováčik, v prvom rade máme cieľ zachrániť sa, preto by som nerád hovoril o umiestneniach. Samozrejme to mužstvo sa bude ešte vyvíjať, bude dozrievať. Máme tam veľa neskúsených hráčov, ktorých každé kolo posúva dopredu a po každom týždni sú bohatší o nejaké skúsenosti. Aj preto musíme byť trošku trpezlivejší, čiže uvidíme, ako sa to bude postupne vyvíjať.”

V zápase proti Zvolenu mal brankársku premiéru Matt Larose. Chcete držať oboch brankárov v približne rovnakom zápasovom nasadení, alebo si určíte jasnú jednotku?

„Dnes sme boli k prestriedaniu brankárov trošku donútení, pretože Adam Nagy dostal zápal priedušiek a len dnes bol prvýkrát na tréningu, čiže nemohol ísť do brány. Samozrejme máme troch kvalitných brankárov, nemôžeme to nechať na jednom, ale k dneskajšej zmene nás donútila choroba Adama.”

Máte záujem ešte o prípadné posilnenie kádra?

„Áno, bavíme sa o tom. Samozrejme chceme to urobiť citlivo, aby sme sa neunáhlili, pretože nie vždy všetko vyjde, ale ja si myslím, že sa trafíme a ešte tie dve mená zrejme pribudnú do mužstva.

Môžete prezradiť, či sa jedná o hráčov zo zahraničia, alebo domácich hokejistov?

„Ťažko povedať, čo nakoniec vyjde. Máme nejaké kontakty aj zo zahraničia, no obzeráme sa aj po domácom trhu. Uvidíme, rozpracovaných je viac alternatív, ale môžem povedať, že jednáme aj s hráčmi zo zahraničia, ale aj so Slovákmi.”

Ako to vyzerá s Martinom Bartekom, už to medzi ním a Detvou padlo, alebo ste stále v kontakte?

„Je to otázka skôr na vedenie, ja do týchto vecí veľmi nevidím. Maťo trénoval snami, teraz tuším trénuje tu vo Zvolene, ale v akom to je štádiu vám povedať neviem.”

 

Pridaj komentár