S Bystricou sme vyhrali aj druhý zápas v sezóne, rozhodol exbystričan Giľák

Dva zápasy, 5 bodov! To je bilancia vzájomných zápasov s baranmi v tejto sezóne.

Naši chlapci sa dnes prezentovali výborným bojovným výkonom, za čo si pripisujú do tabuľky plný bodový zisk. Hostia nás síce prestrieľali v pomere 23:44, ale boli sme strelecky efektívnejší, disciplinovanejší a výbornými zákrokmi nás podržal v bráne Roman Petrík.

Od úvodu sme sa súpera nezľakli, na ľade sme dominovali a vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí. Skóre sme mohli otvoriť už v 4. minúte v presilovej hre po faule Nemčíka, ale stalo sa tak až o 10 minút neskôr, keď sa pred bránou v ťažkej situácii presadil Laco Ščurko a pretlačil puk až za chrbát brankára Williamsa.

V druhej tretine sme gól nevideli, ale na ľade sa iskrilo. Po pästnej výmene názorov putovali na trestnú lavicu Martin Ďaloga a Gilbert Gabor.

Rozhodnutie priniesla až záverečná tretina. V 49. minúte ukážkovo vymietol Williamsovu šibenicu exbystričan a naša čerstvá posila Matej Giľák. Záver ešte zdramatizoval Brock Higgs, ale to bolo zo strany baranov všetko. Definitívny gólový klinec mohol pridať pri power play hostí Rado Puliš, ale trafil iba tyčku prázdnej bystrickej brány. Záver sme si ustrážili a tešíme sa z dôležitého víťazstva!

HC 07 Detva – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 14. Ščurko (Puliš, Murček), 49. Giľák – 57. Higgs (Asselin).

HC 07 Detva: Riečický – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Mat. Chovan, Král – Giľák, Valent, Surový

HC 05 Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sarvaš – Selleck, Buc, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Šťastný, Kabáč – Varga, Lichanec, Bartánus

Dan Ceman, HC 05 Banská Bystrica: „Dnes to bol príklad toho, že keď sa nepripravíme, prehráme. V prvej tretine bola Detva lepšia, brankár výborne chytal a nemali sme šťastie v koncovke. Dali gól na 1:0, chceli sme sa vrátiť do zápasu, snažili sme sa, ale nepremenili sme šance. Brankár ich dnes výborne podržal, mali množstvo šancí a hrali skvele celých 60 minút.“

Josef Turek, HC 07 Detva: „Podali sme výborný tímový výkon podporený výborne chytajúcim Romanom Petríkom. Som rád, že sme si počas celého zápasu vytvárali strelecké príležitosti a perfektne sme korčuľovali. Veľmi si vážim, ako k tomu hráči pristúpili, chcel by som ich pochváliť za výkon a som rád, že sa nám podarilo už druhýkrát v sezóne zdolať taký kvalitný tím, akým je Banská Bystrica.“