S hokejovým rokom 2018 sme sa rozlúčili víťazne! Ben Betker rozhodol dvomi gólmi o výhre nad Mikulášom

V poslednom zápase roka sme zdolali Liptovský Mikuláš 4:2. Chlapci opäť bojovali a od začiatku išli víťazstvu oproti. Bol to podľa očakávania ťažký súboj, s nepríjemným a skúseným súperom.

Hostia sa dostali do vedenia už v 4. minúte, kedy sa presadil skúsený a mimoriadne nebezpečný Róbert Huna. Liptáci si tento tesný náskok udržali až do záveru tretiny. Nepodarilo sa im skórovať po vylúčení Murčeka, ale ani nám po fauloch Mezovského a Oška.

Druhú tretinu sme odštartovali pokračujúcou presilovkou, kedy najskôr neuspel Rado Puliš, ale vzápätí sa nechytateľnou bombou od modrej prvýkrát presadil Ben Betker. V polovici druhej tretiny sa dostal k puku po výbornej prihrávke Haydena Hodgsona Zdeněk Král, vnikol do útočnej tretiny a švihom prekonal Kislitsyna.

Hneď v úvode poslednej tretiny sme sa do liptákov zahryzli, z čoho vznikla neprehľadná situácia pred bránou, v ktorej sa najlepšie zorientoval Ben Betker a odrazený puk poslal druhýkrát za chrbát brankára Kislitsyna. Netešili sme sa ale ani minútu, keď sa úplne osamotený ocitol pred Zalivinom Nádašdi a pretlačil puk až za jeho chrbát. Gólom hostia ožili a vytvorili si mohutný tlak. Navyše si vypýtali faul nášho kapitána, spolu s ktorým opustil bránu aj gólman liptákov. Ťažké momenty sme však úspešne prekonali a navyše sa nám podarilo zaútočiť, Rado Puliš prihral Lacovi Ščurkovi a ten gólom do opustenej brány definitívne poistil naše víťazstvo.

Chlapci podali opäť vynikajúci výkon, za ktorý si vyslúžili nielen pochvalu trénera, ale aj búrlivé ovácie od fanúšikov na tribúnach. Tí dnes opäť boli povestným šiestym hráčom, ktorý nás hnal dopredu a povzbudzoval aj vo chvíľach, keď sme to najviac potrebovali. ĎAKUJEME!

HC 07 Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Betker (Chovan Mar., Puliš), 30. Král (Hodgson, V. Fekiač), 44. Betker (Král, Tibenský), 60. Ščurko (Puliš) – 4. Rób. Huna, 45. Nádašdi (Kriška)

HC 07 Detva: Zalivin – Mar. Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový, Valent, Mat. Chovan

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Fereta, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Vybiral – Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Števuliak, Uhrík, Oško – Sukeľ, Piatka, Lištiak – Žiak, Tamáši, Nechaj

Josef Turek, HC 07 Detva: „Do zápasu sme nevstúpili dobre, súper dobre bránil stredné pásmo, hral jednoducho, ale musím povedať, že od druhej tretiny sme sa výrazne zlepšili, boli sme dve tretiny lepší tím a zaslúžene sme vyhrali. V závere sme to zdramatizovali, keď mal súper plno šancí, ale ustáli sme veľa oslabení. Boli tam dva samostatné nájazdy v našej presilovke, kde nás podržal Zalivin a rozhodli sme to pri power play. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene a chcel by som všetkých hráčov pochváliť nielen za dnešný výkon, ale aj za výborné výkony v uplynulých zápasoch. Dnes nás opäť podporovalo veľké množstvo fanúšikov, a to sa potom hrá úplne inak. Chcel by som im poďakovať.“

Anton Tomko, MHk 32 Liptovský Mikuláš: „Z našej strany trošku nešťastný zápas, v prvej tretine sme mali viac z hry, lepšie sme korčulovali, boli sme v lepšom pohybe, dostali sme sa do vedenia. Škoda tých zbytočných faulov, ktorými sme umožnili Detve vyrovnať po jednej z mála chýb, ktoré sa stali v strednom pásme, kde Detva využila naše ďalšie zaváhanie na 2:1. Aj keď sme druhú tretinu prehrali 2:0, myslím si, že sme boli aktívnejšie mužstvo, vytvárali sme si veľa šancí. Dnes nám tá koncovka zlyhala. Myslím si, že Detva práve v tomto zápase vyťažila z minima maximum. V druhej tretine sme mali dva samostatné nájazdy, keď Robo Huna išiel aj so Sukeľom sami na bránu, nepremenili sme to, no aj napriek tomu sme do tretej tretiny chceli otočiť zápas v náš prospech. Znovu sme si vytvárali tlak, Detva začala brániť stredné pásmo, ale my sme si ďalej vytvárali šance, no prišiel tretí gól a nám sa podarilo dať kontaktný gól. V závere to bolo o šťastí, hrali sme power play a nedali sme gól do prázdnej bránky, keď ten puk prešiel cez bránkovisko, pozdĺž celej bránky. Nedali sme gól a Detva v závere poistila Ščurkom štvrtým gólom víťazstvo. Musím povedať, že dnes nevyhralo lepšie, ale šťastnejšie mužstvo.“