S Katowicami bez opôr sme prehrali 1:2

Do vyraďovacích bojov Vyšehradského pohára sme vstúpili domácou prehrou s  poľskými Katowicami. Odveta je na programe v utorok 15. októbra 2019 s úvodným buly o 18:00 hod.

Po ani nie 24 – hodinovom odpočinku od víťazného zápasu s Miškovcom detvianske medvede nastúpili na 1. štvrťfinálový zápas Vyšehradského pohára. V 10. minúte po nahrávke Jaskiewicza otvoril gólový účet  hosťujúci Teddy Da Costa.

Detva sa dočkala vyrovnania v 29. minúte. Vo vlastnom oslabení dopravil puk za brankára Kielera Maroš Surový. Rozuzlenie stretnutia prišlo v 48. minúte, keď puk za Šimkov chrbát upratal hosťujúci obranca Miika Franssila.

HC 07 WPC Koliba Detva – GKS Katowice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 29. M. Surový (R. Gašpar) – 10. T. Da Costa (Jaskiewicz), 48. Franssila (Krezolek)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Šimko – Andersons, Martin Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec, Lalík – Šišovský, P. Zuzin, Král – M. Surový, P. Valent, R. Gašpar – M. Ľupták, V. Fekiač, J. Žilka – Čenka, V. Čacho, T. Török

Zostava GKS Katowice: Kieler – Franssila, Wajda, Salmi, Tomasik, Jaskiewicz, Krawczyk – Kolusz, T. Da Costa, Michalski – Lähde, Makkonen, Turtiainen – Čimžar, Uski, Paszek – Mularczyk, Starzynski, Krezolek