S Košicami sme opäť neuspeli, Nagy s dvomi presnými zásahmi

Hostia z východu boli aj v ôsmom vzájomnom stretnutí nad naše sily. Prestrieľali sme ich síce v pomere 42 ku 34, ale na body to nestačilo.

„Na koňa“ posadil oceliarov kapitán Nagy, ktorý najskôr otvoril skóre v 6. minúte a o 3 minúty neskôr využil prvú košickú presilovku a prihrávku Haščáka. Mali sme šance na zníženie nepriaznivého skóre, ale Surový v prečíslení tesne minul a Laco Ščurko nedokázal prestreliť preplnené bránkovisko. Vo všetkých vytvorených príležitostiach hostí v bráne výborne podržal pozorný Habal.

V úvode druhej tretiny sme nezužitkovali presilovú hru a hostia zvýšili svoj náskok gólom Šoltésa. V 25. minúte sme postupne dostali príležitosť dvojnásobnej presilovky, ktorú sme dokonale zužitkovali na návrat do zápasu. Najskôr sa presadil Martin Ďaloga a o minútu neskôr aj Jakub Žilka. V momentoch, kedy sme výrazne ožili a nechýbalo veľa, aby sme skóre vyrovnali, prišiel faul Daniela Gachulinca v strednom pásme, po ktorom si vyslúžil štvorminútový trest a o 23 sekúnd za ním putoval aj Laco Ščurko. Hostia početnú výhodu využili a v 32. minúte ponad ležiaceho Zalivina zvýšil na 4:2 Spilar.

Tretia tretina začala sériou presiloviek na oboch stranách, ale skóre sa menilo až v 46. minúte, kedy Haščák stanovil konečné skóre stretnutia na 5:2 pre košičanov. V úplnom závere sme si zahrali ďalšiu presilovú hru o dvoch hráčov, ale gól sme nestrelili a hostia tak odišli s plným bodovým ziskom.

HC 07 Detva – HC Košice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly:
27. Ďaloga (Fekiač, Sládok), 28. Žilka (Mat. Chovan, Tibenský) – 6. Nagy (Haščák, Brophey), 9. Nagy (Haščák), 24. Šoltés (Netík), 32. Spilar (Pretnar), 46. Haščák (Koch, Petráš)

Detva: Zalivin – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Král – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, Gašpar, Ďaloga – Žilka, Valent, Tibenský – Surový, V. Fekiač, Mat. Chovan

Košice: Habal – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Krajňák, Šedivý – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilár – Šoltés, Galamboš, Netík – Petráš, Klíma, Žitný

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: ”V dnešnom zápase sme podali podstatne lepší výkon ako v predchádzajúcom dueli. Kapitán Nagy nás dvomi gólmi v úvode dostal do dvojgólového náskoku. Sme radi, že sme zvládli dnešný zápas za tri body.”

Josef Turek, tréner HC 07 Detva: ”Rozhodlo, že Laco Nagy dal dva góly a s Košicami keď prehrávate o dva góly, tak je to strašne ťažké sa do zápasu vrátiť. My sme sa potom v druhej tretine priblížili na jeden gól, ale vzápätí sme urobili hlúpy faul v strednom pásme, išli sme na štyri minúty von, po tom ešte ďalší a hneď sme dostali na 4:2. Tam si myslím, že bol zlom zápasu. V tretej tretine sme ešte chceli niečo s výsledkom urobiť, ale Košice nás veľmi dobrou hrou v strednom pásme do šancí nepustili. Mali sme tam presilovku 5 na 3, ale bohužiaľ sme nedali. Nebol to zlý zápas, ale myslím si, že sme schopní hrať oveľa lepšie ako dnes, takže nie som spokojný.”