S Michalovcami sme doma prehrali 0:4

Bodovať sa nám nepodarilo ani v domácom zápase proti nováčikovi z Michaloviec.

Pod Poľanou otvoril gólový účet v 6. minúte michalovský barážový hrdina Jakub Linet, ktorý potrestal zaváhanie detvianskej defenzívy. V 12. minúte mal vyrovnanie na hokejke Sýkora, ale Trenčan si s jeho pokusom poradil. Do brejku sa v 18. minúte dostali Mesaroš s Galambošom, po ktorého nahrávke nedal Radoslav Mesaroš domácemu Šimkovi šancu.

Početnú výhodu o jedného hráča vyžili Michalovce v 37. minúte zásluhou Mareka Mašlonku. Chybnú rozohrávku domáceho Jendroľa zachytil v 43. minúte Jakub Linet a  zoči – voči Šimkovi nemýlil. V závere stretnutia opečiatkovali Zemplínčania tyč domácej svätyne.

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Linet (Giľák), 18. Mesaroš (Hričina, Galamboš), 37. Mašlonka (Juusela, Lalancette), 43. Linet

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Šimko – Golian, Mart. Chovan, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Pač, Andersons – Ščurko, P. Valent, P. Zuzin – J. Sýkora, Král, R. Gašpar – T. Török, V. Fekiač, Žilka – Čenka, V. Čacho, M. Surový

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Hančák, Kolba – Juusela, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Mesaroš – Safaraleev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček

Tréner Josef Turek (Detva): Tak hrali sme len prvých desať minúť. Z dvoch striel súpera boli dva góly a tam si myslím, že sa to zlomilo. Potom sme sa už nedostali k nejakých veľkým veciam. V presilovkách sme nestrieľali na bránu vôbec, bolo tam strašne veľa prihrávok. Je to jeden z najslabších výkonov, za tie tri roky čo som tu.

Tréner Miroslav Chudý (Michalovce): Myslím, že sme odohrali dobré stretnutie. Od začiatku sme mali hru v rukách my. Dali sme dva góly, brankár nás potom podržal a myslím, že potom sme už kontrolovali celý zápas. Ja si myslím, že zaslúžené víťazstvo. Sme radi, pre nás je to šesť bodový zápas s Detvou, ktorú považujeme za súpera z nášho výkonnostného koša a to sme spokojní. O to väčšiu radosť máme, že sme zvíťazili vonku.

Foto: (ilustračné )HK DUKLA MICHALOVCE