S Trenčínom zabojujeme o ďalšie cenné body!

O 18:00 hostíme na domácom ľade Duklu Trenčín, s ktorou sme aj vlani odohrali vyrovnané zápasy a dokázali sme nad vojakmi zvíťaziť. Správny hokejový náboj týmto súbojom dodávala vždy dobrá divácka kulisa.

Dukla je klub, ktorý má vždy vysoké ambície, ale nevstúpila do sezóny najlepšie. V ôsmich zápasoch dokázala len dvakrát zvíťaziť v riadnom hracom čase a o ďalších dvoch výhrach rozhodlo až predĺženie. Nazbierali doteraz 10 bodov, za čo im patrí 10. priečka ligovej tabuľky a sú našim priamym susedom, pretože máme len o jeden bod viac a priebežne sme na 9. mieste. O to dôležitejší bude preto dnešný zápas, ktorý nám dáva príležitosť upevniť si postavenie v tabuľke. Nahráva nám k tomu aj nelichotivá forma dnešného súpera a nepresvedčivé výsledky z doterajších zápasov.

Nič to ale nemení na tom, že majú kvalitne postavený káder, s množstvom skúsených hokejistov, s reprezentačnými, ale aj medzinárodnými skúsenosťami. Branko Radivojevič, Peter Ölvecký, Milan Bartovič a Mário Bližňák majú za sebou spolu viac ako 400 zápasov v NHL a spolu s Tomášom Starostom, Patrikom Lužom, Michalom Hlinkom, Borisom Sádeckým a Marekom Heclom odohrali viac ako 1400 zápasov v KHL! Keď sa k nim pridá Radek Dlouhý, ktorý odohral viac ako 500 a Martin Rýgl viac ako 300 zápasov v českej extralige, dáva to tímu veľmi slušnú kvalitu a skúsenosti.

Aktuálne však viacerých hráčov trápia dlhodobé zranenia, kvôli ktorým nemôžu počítať so službami Starostu, Hlinku, Dlouhého, ani Frűhaufa.

Najproduktívnejším trenčanom je osembodový Milan Bartovič, ktorý je vďaka piatim gólom aj najlepším tímovým strelcom a najlepšie prihrávajúcim je zatiaľ Branko Radivojevič. Brankárskou oporou je Michal Valent, ktorý si aj napriek viac ako dvom priemerne inkasovaným gólom na zápas, drží úspešnosť zásahov 91,80%.

My sa však musíme sústrediť na svoj výkon a opäť nič nepodceniť! V Banskej Bystrici nám chýbal Rastislav Gašpar, ktorého trápi zranenie kolena zo zápasu s Popradom a je otázne, či bude k dispozícii trénerom pre dnešné stretnutie. V posledných troch kolách sme sa prezentovali výborným výkonom, na ktorý chceme nadviazať aj v dnešnom stretnutí. Novým Zámkom, Popradu aj Banskej Bystrici sme boli vyrovnaným súperom, rozhodla však väčšia efektivita v koncovke. Teší nás aj dobrá hra našej obrany, ktorá okrem trestného strieľania a gólu do prázdnej bránky, inkasovala z hry v posledných zápasoch len päť gólov, z čoho viaceré boli z kategórie mimoriadne šťastných. Dnes sa musíme vyvarovať hlavne zbytočným vylúčeniam, z ktorých by sme darovali tak silnému súperovi akým je Dukla obrovskú výhodu a najdôležitejšie bude premieňanie vytvorených gólových príležitostí!

Zápas začína o 18:00, príďte nás podporiť!