Ščurkov hetrik dopomohol k víťazstvu nad Novými Zámkami

Pod Poľanou zostrelil hattrickom Nové Zámky Ladislav Ščurko.

Gólový účet stretnutia otvoril v 11. minúte hosťujúci Petr Obdržálek. Detve sa podarilo vyrovnať v 22. minúte zásluhou Viktora Fekiača. Po návrate z trestnej lavice našiel Novozámčan Andrisík v 27. minúte Patrika Števuliaka a ten nedal Zalivinovi šancu. Náskok Nových Zámkov navýšil o tri minúty neskôr pri hre v početnej prevahe Marek Drtina.

Hákovanie Bajteka potrestal v 36. minúte domáci Ladislav Ščurko, ktorý sa v 51.  minúte po Královej prihrávke predral až ku gólovej koncovke a bolo vyrovnané. Misky váh na stranu hostí naklonil v 57. minúte Filip Bajtek. Medvede poslali zápas do predĺženia o dve minúty neskôr, keď sa so zle brániacim Drtinom pohral Rastislav Gašpar, na ktorého strelu bol Vyžinkár prikrátky. Hrozbu samostatných nájazdov odvrátil v 65. minúte  zavŕšeným hattrickom Ladislav Ščurko.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC Mikron Nové Zámky 5:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 22. V. Fekiač (Ľupták, Lalik), 36. Ščurko (F. Fekiač, Podešva), 51. Ščurko (Král, Podešva), 59. R. Gašpar (Ľupták, T. Klíma), 65. Ščurko (V. Fekiač) – 11. Obdržálek (Bajtek, Rogoň), 27. Števuliak (Andrisík, Holovič), 30. Drtina (Jurík, Fereta), 57. Bajtek (Hatala, Ondrušek)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin – F. Fekiač, Golian, Lalík, Andersons, Gachulinec, D. Jendroľ, Turan – Ščurko, Podešva, Král – R. Gašpar, T. Klíma, Čacho – Mons, V. Fekiač, Ľupták – Čenka

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (29. Vyžinkár) – Magovac, Hatala, Fereta, Drtina, Hain, Labreque, Pavúk – Rogoň, Bajtek, Obdržálek – Andrisík, Holovič, Števuliak – Jurík, Fábry, D. Mikula – Ondrušek

Poradie Mužstvo Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body

Vyjadrenia trénerov

Tréner Detvy: ,,Som strašne veľmi rád, hlavne za hráčov, že sme dnes dokázali zvíťaziť. Že z relatívne hotového zápasu pre súpera sme to dokázali otočiť, čo je perfektné. Ešte naviac k tomu, dnes ráno sa nám zranili dvaja hráči – Surový a Valent. Takže sme to mali dosť oklieštené. Myslím si, že sme mali dosť dobrý pohyb, vytvárali sme si veľa šancí, ubránili sme 5:3 a samozrejme, veľmi dôležité bolo, že Laco Ščurko ako kapitán dal tri góly. Dobre zavelil a sme radi za to víťazstvo. Chválim všetkých hráčov za výkon. “

Tréner Nových Zámkov: ,,Dobrý začiatok, dostali sme sa do vedenia. Potom súper vyrovnal, vždy sme pred naším gólom urobili veľmi veľké hrúbky, ktoré by sa nemali stávať. A v takom počte v zápase. A myslím, že sme mali ten zápas v rukách, ale nedokázali sme ho dotiahnuť do víťazného konca.“