Séria je vyrovnaná, vraciame sa domov s chuťou víťaziť

Obrovský kus driny a poctivej hokejovej roboty dnes nechali naši chlapci na ľade v Nových Zámkoch. Ukázali obrovské srdce a chuť zvíťaziť. Nezlomil nás ani gól 13 sekúnd pred koncom a v predĺžení sme ukázali, že to s bojom o play off myslíme vážne! Obrovská vďaka patrí našim fanúšikom, ktorí vycestovali včera aj dnes, aby nás podporili a aj vďaka ich podpore sme zvíťazili. Doma chceme vyhrať a veríme, že to s podporou fanúšikov opäť dokážeme, naplníme zimák a ukážeme kto je pánom ľadu v Detve!

Do zápasu sme vstúpili raketovo, keď už v 23. sekunde lovili domáci puk zo siete. Laco Ščurko potiahol po ľavom mantineli, prihral dozadu na Rada Puliša, ktorý aj s pomocou cloniaceho Betkera otvoril skóre zápasu. Novozámčania reagovali už v 3. minúte, keď zbytočný faul Gachulinca potrestal na dvakrát Urban a vyrovnal na 1:1. Daniel však svoju chybu napravil a v 5. minúte poslal náš tím zblízka opäť do vedenia. Zápasy s Novými Zámkami si mimoriadne vychutnáva Jozef Tibenský, ktorý tam pôsobil pred príchodom ku nám. Bolo vidieť u neho obrovskú chuť po víťazstve, nevynechal jediný osobný súboj a jeho chvíľa prišla v 11. minúte. Individuálne si potiahol puk až pred bránu a backhandom pod hornú žrď zvýšil na 3:1.

V 10. sekunde druhej tretiny domáci znížili, keď Urban zachytil puk po chybe Betkera, prihral Štrauchovi a ten sa nebránený nemýlil. V 23. minúte nachytal na hruškách brankára Košarišťana Jozef Sládok, ktorý poslal delovku z polovice ihriska, ale rozhodcovia kvôli ofsajdu Michala Murčeka gól neuznali.

Na ďalší gól sme si museli počkať až do úplného záveru, kedy Bajtek pri power play vyrovnal 13 sekúnd pred koncom a poslal zápas do predĺženia. Gólu predchádzala situácia v strede klziska, kde bol podrazený Zdeněk Král, ale rozhodcovia na to nereagovali a domáci o pár sekúnd vyrovnali.

Chlapci to ale nevzdali, bojovali ďalej tak, ako sme na nich zvyknutí a prinieslo to ovocie. V 69. minúte sa dostal k odrazenému puku Ben Betker, našiel pred bránou Kurtisa McLeana a ten krátkym backhandovým blafákom rozhodol o našom mimoriadne cennom víťazstve a vyrovnal sériu na 1:1.

Aj po dnešnom zápase treba pochváliť Romana Petríka, ktorý mal obrovskú zásluhu na našom víťazstve. V oboch zápasoch dokazoval svoje kvality a neraz zázračnými zákrokmi výborne podržal celý tím.

MHC Nové Zámky – HC 07 Detva 3:4 pp (1:3, 1:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 3. Urban (Bajtek, Andersons), 21. Štrauch (Urban), 60. Bajtek (Kudla, Urban) – 1. Puliš (Ščurko), 5. Gachulinec (Török), 11. Tibenský (Fekiač, McLean), 69. McLean (Betker)

MHC Nové Zámky: Kristín (11. Košarišťan) – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jakúbek – Pospíšil, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Rogoň

HC 07 Detva: Petrík – Betker, Mar. Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – V. Žilka, Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Mat. Chovan, Ďaloga

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Katastrofálna prvá tretina určila ráz zápasu. Aj napriek tomu, že sme ju tak slabo odohrali, mali sme množstvo situácií, či už presiloviek 5 na 4 aj 5 na 3, samostatných nájazdov, ale neboli sme schopní dať gól pomaly ani do prázdnej bránky. Aj keď sa to potom trochu zlepšilo a v závere sme vyrovnali, nestačilo to. Po hrubej individuálnej chybe sme dostali gól v predĺžení. Celkovo hodnotím náš výkon veľmi slabo. Takto hrať v play off nemôžeme. Je to 1:1, čakajú nás náročné dva zápasy v Detve.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Mali sme výborný vstup do zápasu a hlavne sme podali tímový, disciplinovaný výkon podporený Petríkom v bráne. Mali sme veľký tlak, hlavne v druhej tretine, aj keď sme to strelecky nevyjadrili. Bola to škoda, no víťazstvo sme stále držali v rukách. Samozrejme, v závere sa aj Zámky dostávali do veľkého tlaku. Ustáli sme ho, no v závere, 13 sekúnd pred koncom sme dostali gól. To nás trochu zrazilo, no som rád, že sme našli silu, aby sme zápas vyhrali v predĺžení. Som rád, že sme tu s takýmto silným súperom dokázali jeden zápas vyhrať.“