Strhujúci záver, ale žiaľ opäť prehra rozdielom jediného gólu. Hrdinom Popradu trojgólový Svitana

V dnešnom zápase boli tabuľkovým favoritom hostia z Popradu, čo aj od úvodu potvrdzovali. Lepšie kombinovali, výborne bránili a neumožňovali nám presadiť sa v útočnom pásme. Prvého gólu sa dočkali už v 4. minúte. kedy sa prvýkrát v zápase presadil Patrik Svitana a o dve a pol minúty ukážkovou strelou do šibenice Zalivinovej bránky zvýšil už na 2:0 Kundrík. Hostia nám síce darovali presilovú hru po faule brankára Vošvrdu, ale nedokázali sme z nej vyťažiť kontaktný gól.

Na začiatku druhej tretiny najskôr prišla chyba pri striedaní a následne vysoká hokejka Jozefa Sládoka, čím popradčania získali výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Tá žiaľ trvala len 43 sekúnd a Patrik Svitana druhýkrát skóroval. Svoj hetrik uzavrel v 29. minúte a stanovil zároveň konečné skóre druhej tretiny, po ktorej hostia vyhrávali už 4:0.

Posledná tretina priniesla úplne iný zápas a na našu lavičku, akoby nastúpilo úplne iné mužstvo. Od úvodných sekúnd sme si vytvorili obrovský tlak, lepšie sme korčuľovali a takmer sme nepustili Poprad k puku. Prvý presný zásah sme dosiahli už v 35. sekunde, keď Jakub Žilka znížil na 1:4. Naďalej sme tlačili a strieľali zo všetkých pozícií. V 43. minúte sa dostal k odrazenému puku náš najlepší strelec Michal Murček a znížil na 2:4, na čo hostia reagovali oddychovým časom. Ten im však nepomohol a v 49. minúte Kuklev dotlačil puk aj s dávkou šťastia až za Vošvrdu. Vyrovnanie mal na hokejke v polovici 56. minúty Martin Ďaloga, ale puk po jeho nájazde uviazol pod pravým betónom brankára Vošvrdu. V závere mohol rozhodnúť „muž zápasu“ na popradskej striedačke Svitana, ktorý z otočky trafil len žrď brány Romana Petríka. Vyrovnať sme skúšali ešte hrou bez brankára, ale vytúžený gól to neprinieslo. Hostia si v závere pozornou hrou v obrane výsledok ustrážili a tešili sa aj po tretíkrát z plného bodového zisku.

Roman Stantien, HK Poprad: “Dve tretiny sme boli dominantí, mali sme výborný pohyb, výborné akcie, mohli sme dať gólov aj viac, ale v tretej tretine sme sa opäť presvedčili, aké sme slovenské povahy a nátury. Trošku sme to podcenili, Detva dostala krídla, začalo im všetko vychádzať, šlapali do toho, my sme boli celú tretinu pod tlakom a spravili sme si z toho “play offový” zápas. Opäť sme ukázali, že sme silní, keď o niečo ide a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Josef Turek, HC 07 Detva: “Hrali sme až poslednú tretinu, takto sa musí hrať od prvej minúty, upozorňovali sme na to hráčov, že musia chodiť pred bránu. Majú brankára, ktorý je podľa čísel najlepším brankárom ligy a nedali sme mu dva zápasy ani gól. Zrazu sme začali hrať, mali sme ľahké nohy a hrali sme to, čo nás doteraz zdobilo. Napriek tomu, že sme v tabuľke dole, hrali sme veľmi dobre poslednú tretinu. Takto musíme hrať od prvej minúty, nie až poslednú tretinu. My strácame hlavne začiatky zápasov, rovnako ako v Zámkoch sme hrali až od druhej tretiny. Hráči nie sú v úvode sústredení, dostávame rýchle góly a je to škoda. Mali sme tam ešte výbornú šancu na 4:4, ale bohužiaľ to nevyšlo.”