Tréner Dušan Kapusta odvolaný z funkcie hlavného trénera, známe je už aj meno jeho náhradníka.

To, o čom sa už dlhšie šuškalo sa napokon stáva realitou. Na veľmi zlé výsledky mužstva doplatil hlavný tréner Dušan Kapusta, ktorý bol k dnešnému dňu odvolaný z funkcie hlavného trénera.

Majiteľ klubu Róbert Ľupták sa rozhodol pre tento vážny krok s cieľom zlepšiť výsledky mužstva a priniesť do neho nový impulz. Dušan Kapusta sa po odchode Miroslava Chudého stal hlavným trénerom Detvy, no dlho mu to nevydržalo. Novým hlavným mužom na našej lavičke sa stane Ivan Dornič. Dušan Kapusta zatiaľ ostáva jeho asistentom.

Ivan Dornič je skúsený, 55-ročný tréner. Svoju trénerskú kariéru začal v Nemecku, odkiaľ sa na prelome tisícročia dostal na Slovensko. Tu začal ako hlavný tréner v Trnave (1998-2000), ktorá hrala v tej chvíli druhú najvyššiu súťaž na Slovensku. Po dvoch sezónach v tomto mužstve jeho kroky putovali do hlavného mesta, kde sa stal hlavným trénerom juniorky Slovanu Bratislava (2000-2006). Ivan Dornič pôsobil v roku 2006 aj ako asistent trénera pri SR18. Tu sa však jeho misia pri mládežníckom hokeji skončila a Ivan sa posunul do hokeja seniorského, keď v sezóne 2006-2007 viedol Nitru. O rok neskôr jeho kroky putovali do Maďarska, ani tam však dlho nepobudol a sťahoval sa naspäť na Slovensko. Za posledných 7 rokov si Ivan Dornič vyskúšal pôsobenie v piatich rôznych ligách, takže skúseností má na rozdávanie. Dúfame teda, že sa mu pri našom mužstve bude dariť a dovedie Detvu k víťazstvám.

Pridaj komentár