Tretia výhra v rade! Zdolali sme Michalovce

Detvianske medvede si na domácom ľade poradili s nováčikom z Michaloviec.

Zemplínčania sa ujali vedenia v 12. minúte, keď presilovú hru využil Eduard Šimun. Domáce vyrovnanie zariadil o dve minúty neskôr Tomáš Klíma a v 19.minnúte  misky váh na stranu Detvy naklonil Ladislav Ščurko.

Michalovčania vyrovnali v 23. minúte  vo vlastnom oslabení z hokejky Petra Galamboša. Detvania si gólom Petra Valenta z 50. minúty a gólom Martina Podešva o minútu razom vypracovali dvojgólový náskok. Hosťom sa už podarilo iba znížiť gólom Andreasa Štraucha z 56. minúty.

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 14. T. Klíma (F. Fekiač, Surový), 19. Ščurko (Gachulinec, Podešva), 50. P. Valent (Mons, R. Gašpar), 51. Podešva (Surový, Andersons) – 12. Šimun (Lalancette, Phillips), 23. Galamboš (Ventelä), 56. Štrauch (Hvila, Toma)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva : Zalivin – F. Fekiač, Golian, Turan, Andersons, Lalík, Gachulinec, D. Jendroľ – Čenka, T. Klíma, Surový – Ščurko, Podešva, Král – R. Gašpar, P. Valent, Mons – Čacho, V. Fekiač, Ľupták

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobyev, Zekucia, Borov – Korhonen, Lalancette, Phillips – Giľák, Galamboš, Šimun – Safaraleev, Linet, Mašlonka – Štrauch, Toma, Hvila

Poradie Mužstvo Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predlžení Prehry Skóre Body
7. Michalovce 54 20 5 8 21 149:152 78
8. Miškovec 54 20 6 3 25 145:156 75
9. Nitra 54 20 3 8 23 144:154 74
10. Budapešť 54 17 2 5 30 154:199 60
11. Nové Zámky 54 13 6 7 28 141:185 58
12. Detva 54 16 3 2 33 129:202 56

Tréner Detvy: Dobre sme vstúpili do zápasu, hráči dodržali taktiku, čo sme si povedali ráno. Hlavne eliminovať súperovu päťku legionárov, to  sa nám podarilo. Prvú tretinu sme vyhrali, v druhej bol súper trošku lepší, tlačil nás dosť a my sme to niekedy aj so šťastím trochu dobre ubránili. Gólman Zalivin výborne dnes chytal. V poslednej tretine sme hrali na tri päťky a boli sme lepším tímom a zaslúžene sme vyhrali. Chcel by som hráčov pochváliť za výborný výkon.

Tréner Michaloviec: Mali sme dobrý začiatok, využili sme presilovku. Dali sme na 1:0. Potom sme dostali také góly z ničoho nič. Dali sme súperov veľa priestoru, hralo sa nám ťažko. Sme sa trápili. Druhá tretina bola z našej strany lepšia, no stále tam bola malá početnosť streľby. No mali sme v nej prevahu, ubránili sme oslabenie, dali sme v ňom gól, myslím, že sme v nej hrali celkom dobre až na tú početnosť streľby. V tretej sme to chceli strhnúť na svoju stranu, žiaľ sme urobili jednu chybu a súper ju využil. V snahe ísť dopredu sme urobili ďalšiu a z tohto nám súper dal dva góly a bolo vybavené. Do hry sme sa ešte dostali gólom na 4:3, mali sme tam nejakú príležitosť v power-play. Musím pochváliť aj domácich, lebo podali veľmi dobrý výkon. Nepúšťali nás do nejakých vyloženejších šancí, nás vytláčali. Gratulujem domácim, ukázali charakter.