Trpká domáca prehra s Nitrou

Medveďom sa recept na brankára Šimbocha nájsť nepodarilo.

V 10. minúte si spätnú prihrávku Laneho Scheidla vrazil do vlastnej bránky domáci Martin Chovan. Pri vylúčení Valenta si Petrík v 24. minúte s pokusom hosťujúceho Bučeka ešte poradil, no na dorážku Juraja Šišku už bol prikrátky.

O minútu sa po výbornom uvoľnení a skvelej prihrávke od Kollára Patrik Lušňák natlačil z pravej strany pred Petríka, prešiel cez bránkovisko a s prehľadom zasunul puk do detvianskej bránky. Jeho gól však musel odobriť až videorozhodca. V 49. minúte tečoval delovku Versteega za Petríka corgoň Andrej Kollár, ktorý dve minúty pre záverečnou sirénou prudkou strelou švihom nedal Petríkovi šancu.

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Nitra 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 10. Scheidl (Blackwater, Kubka), 24. J. Šiška (Buček, Mezei), 25. Lušňák (Kollár), 49. Kollár (M. Versteeg, J. Šiška), 58. Kollár (Morrison, Mezei)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Martin Chovan, Golian, F. Fekiač, Andersons, Turan, D. Jendroľ, Gachulinec, Lalík – Zuzin, T. Klíma, Žilka – Ščurko, Podešva, Král – R. Gašpar, P. Valent, Török – Čenka, V. Fekiač, Čacho

Zostava HK Nitra: Šimboch – Mezei, Kubka, Morrison, Korím, A. Sloboba, M. Versteeg, Rácz, Hvizdoš – Buček, J. Šiška, Hrušík – Blackwater, Yellow Horn, Scheidl – Koyš, Lušňák, Kollár – Csányi, Minárik, Tábi

Poradie Mužstvo Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body

Stav tabuľky k 2. februáru 2020

Tréner Detvy: Celkom solídna prvá tretina. Prehrali sme ju 0:1, kde v závere bola stopercentná šanca na 1:1. To isté sa stalo začiatkom druhej tretiny, tam bol taký zlom. Potom sme dostali také dva zlepené góly. Za stavu 0:3 je už potom ťažko, náš tím na to nemá, aby sme to pretočili s takto silným súperom. To bol teda zlom a potom sa to už len dohrávalo.

Tréner Nitry: Samozrejme sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo vyhrať, nie je to ľahké v Detve. Je tu úzke ihrisko, ale sme sa s tým vysporiadali. Dôležité však je, že sme v prvej tretine ustáli šesť minút oslabenie. Dali sme prvý gól, išli sme do vedenia a je vidieť, ako nám padli druhý, tretí gól, tak chalani začali hrať aj pekný hokej. Urobili pekné akcie a držali sa zodpovedne systému a som rád aj za brankára, teda, že sme udržali tú nulu. Aj keď pri niektorých situáciách sme mali aj šťastie.