Úvod do štvrťfinále nám nevyšiel, doplatili sme na presilové hry a nedodržanie pokynov

V úvodnej tretine sme držali s majstrom krok, plnili sme si predzápasové pokyny, ale od druhej sa spustil gólostroj, Bystrica strelila 4 góly, dvakrát využili presilovú hru a bolo rozhodnuté.

V záverečnej tretine pridali piaty gól a zápas sa iba dohrával. V úplnom závere sme sa dokázali zmobilizovať, zatlačili sme domácich vo vlastnej tretine, vytvorili sme si tlak, ale nedokázali sme skórovať čestný gól.

Tak by sa dal stručne charakterizovať priebeh včerajšieho stretnutia, ktoré jasne naznačilo, aký veľký môže byť rozdiel medzi prvým a desiatym tímom tabuľky. Banská Bystrica má v zostave mimoriadne kvalitných hráčov, ktorí dokážu trestať každú chybu, pokiaľ im ju súper ponúkne.

Dnes nás čaká nový zápas a všetci si prajeme úplne iný priebeh. Poučili sme sa z chýb, ktoré nás stáli veľa síl a chceme sa predstaviť v úplne inom svetle, aby sme sa domov sťahovali za vyrovnaného stavu 1:1!

HC’05 iClinic B. Bystrica – HC 07 Detva 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Góly: 23. Zigo (Matoušek, Koper), 25. K. Sloboda (Bartánus), 33. M. Lunter (Selleck, Asselin), 38. Zigo (Koper, Matoušek), 54. Faille (Selleck, Asselin)
Stav série: 1:0

HC’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Southorn, Glenn – Lamper, T. Surový, Šoltés – Bartánus, A. Šťastný, M. Lunter – Asselin, Faille, Selleck – Koper, Zigo, Matoušek – od 41. Češík

HC 07 Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Golian, Sládok, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, D. Jendroľ – R. Gašpar, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Matúš Chovan, Martin Ďaloga