V Bystrici sme neuspeli, Turek: „Rozhodli naše individuálne chyby a nepremieňanie gólových príležitostí“

Do zápasu sme nevstúpili zle, po inkasovanom góle sme sa dokázali zmobilizovať, s dávkou šťastia sme vyrovnali, ale záver tretiny sme neudržali a to rozhodlo o ďalšom vývoji stretnutia.

Domáci potvrdili postavenie favorita a výsledkom ukázali, že im právom patrí vedúca priečka ligovej tabuľky. Hrali disciplinovanejšie, využili dve z troch presilových hier a využili naše chyby, čo im prinieslo radosť z víťazstva.

Skóre zápasu otvoril Higgs gólom v presilovej hre po vylúčení Hodgsona, na čo sme reagovali gólom Betkera z tesnej blízkosti brány. V 14. minúte sme sa tešili z obratu, keď bombou spomedzi kruhov nedal šancu domácemu gólmanovi Jozef Sládok. Záver tretiny nám ale vôbec nevyšiel. Len 36 sekúnd v poslednej minúte stačilo na góly Šoltésovi a Asselinovi, aby do šatne odchádzali spokojnejší barani.

V 29. minúte Bartánus dorážkou zblízka využil ďalšiu presilovú hru a 10 sekúnd pred klaksónom zvýšil na hrozivých 5:2 Gabor.

V 42. minúte pridal šiesty gól domáci kapitán Surový a gólový účet Bystrice uzavrel v 51. minúte Southorn, ktorý využil chybu v našej rozohrávke.

Zápas bol špecifický pre Tomáša Töröka, ktorý ešte nedávno obliekal dres Banskej Bystrice. Bolo na ňom vidieť obrovskú chuť po góle, ktorým chcel „pomstiť“, že sa mu neušlo ďalej miesto v Bystrickej zostave. Neúnavne útočil a strieľal z každej pozície. Dočkal sa v 54. minúte, kedy z pravej strany vymietol šibenicu domácej brány a znížil na konečných 7:3.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)
Góly: 6. Higgs (Faille, Selleck), 20. Šoltés, 20. Asselin (Faille, Mihálik), 29. Bartánus (Southorn, K. Sloboda), 40. Gabor (Češík), 42. T. Surový (Zigo), 51. Southorn (Zigo, Šoltés) – 9. Betker (Puliš), 14. Sládok (Hodgson), 54. Török (Martin Ďaloga, P. Valent). Rozhodovali: Müllner (SR), Juhász (Maď.) – Šefčík (SR), Soltész (Maď.), vylúčení 6:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2526 divákov.

HC 05 Banská Bystrica: Lisutin – Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Nemčík, Glenn – Šoltés, T. Surový, Zigo – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Gabor, Češík, Koper

HC 07 Detva: Zalivin – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Betker, Jendroľ, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, McLean, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Török, P. Valent, Martin Ďaloga