V Nitre sme vsietili len jeden gól

O čestný úspech detvianskych medveďov pod Zoborom sa postaral Zdeněk Král.

V momente vypršania Chovanovho trestu Nitra otvorila v 6. minúte skóre stretnutia. Kerbashian posunul puk k bránkovej čiare Yellow Hornovi, ktorý ho krížnou prihrávkou poslal Kenneymu Morrisnovi a ten ho z prvej napálil do siete. Versteegove nahodenie od modrej tečoval za detvianskeho brankára v 30. minúte Samuel Buček.

Gólová odpoveď medveďov prišla o minútu neskôr, keď Ščurkovu presnú prihrávku zužitkoval strelou z medzikružia Zdeněk Král. Corgoňom prinavrátil dvojgólový náskok v 32. minúte  Kale Kerbashian, ktorý zavesil nechytateľne do ľavého horného rohu bránky. Podrazenie Mateja Ľuptáka potrestal tvrdým príklepom v 36. minúte Kenney Morrison. Korímovu strelou tečoval mimo dosah zasahujúceho Petríka v 49. minúte Nitran Patrik Koyš.

HK Nitra – HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 6. Morrison (Yellow Horn, Kerbashian), 30. Buček (M. Versteeg, Fominykh), 32. Kerbashian (Yellow Horn, Kubka), 36. Morrison (Yellow Horn, Scheidl), 49. Koyš (Korím, Fominykh) – 31. Král (Ščurko, Podešva)

Zostava HK Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, S. Rácz, Kubka, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Buček, Kollár, Scheidl – Fominykh, Lušňák, Koyš – Tábi, Hvizdoš, Hrušík

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Martin Chovan, Andresons, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec, Čacho – Žilka, Zuzin, Sýkora – Ščurko, Podešva, Král – R. Gašpar, P. Valent, Török – Čenka, V. Fekiač, M. Ľupták

Pozápasové vyjadrenie nitrianskeho trénera Mariána Bažányho: „Som veľmi spokojný s naším prístupom, keď sme od začiatku dominovali a zaslúžene vyhrali. Prvá tretina sa skončila 1:0, no už v tejto tretine sme mohli zápas rozhodnúť. Bol to veľmi zodpovedný výkon celého mužstva. Detvu sme k ničomu nepúšťali. V tretej tretine si hostia vypracovali nejaké šance, ale myslím si, že z celkového hľadiska sme mali výborný pohyb a Detvu sme prekorčuľovali“

Pozápasové vyjadrenie detvianskeho trénera Josefa Tureka: „Pohybovo sme to boli my po zlých zápasoch, ktoré sme odohrali. Rozhodli presilové hry, ktoré sme Nitre ponúkli a tá ich využila. Nepremenili sme niekoľko situácií 2 na 1, keď nás brankár Nitry vychytal do prázdnej brány, a preto sme prehrali.“

Poradie Mužstvo Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. Košice 32 18 7 2 5 99:57 70
2. Slovan 32 17 5 2 8 104:62 63
3. Banská Bystrica 31 17 5 2 7 89:58 63
4. Trenčín 31 15 4 3 9 95:70 56
5. Poprad 32 15 2 4 11 91:74 53
6. Miškovec 32 14 4 2 12 92:79 52
7. Zvolen 31 16 0 2 13 93:82 50
8. Nitra 32 12 2 5 13 78:82 45