V novej sezóne dáme opäť šancu aj talentovaným mladíkom

Tak ako vlani, tak aj tento rok dostanú v našom tíme priestor popri skúsených hráčoch aj mladí, talentovaní hokejisti, ktorí dostanú príležitosť stať sa súčasťou extraligového tímu a chopia sa tejto šance tak, ako napríklad vlani Zdeněk Král.

Jedným z nich bude v nasledujúcej sezóne mladý český obranca Marcel Hlaváček. Tento 21-ročný „obor“, ktorý meria 203 cm, začínal s hokejom v Chumutove a už ako 16-ročný reprezentoval Českú republiku na majstrovstvách sveta. Prvýkrát sa postavil na seniorský ľad v drese Klatov a neskôr hral aj druhá českú ligu za SK Kadaň. Do Detvy prichádza z Dubnice, kde odohral v minulej sezóne 41 zápasov.

Marcela vítame v srdci Slovenska, veríme, že sa mu bude v Detve páčiť a rýchlo si osvojí zručnosti od skúsenejších kolegov. Byť súčasťou extraligového tímu bude určite pre neho veľkou príležitosťou a motiváciou v hokejovej kariére. Očakávame, že túto príležitosť využije, postupne si nájde stabilné miesto v zostave a odvďačí sa trénerom a vedeniu svojimi výkonmi na ľade.

 

Foto: Piráti Chomutov