V Nových Zámkoch sme vybojovali bod, v predĺžení rozhodol Ručkay

Po reprezentačnej prestávke sme sa prezentovali v Nových Zámkoch výborným výkonom. Domácim, ktorým pred zápasom patrila 6. priečka ligovej tabuľky, sme boli viac než vyrovnaným súperom, čo sme potvrdzovali počas celého zápasu.

Novozámčanov sme prestrieľali 18 ku 27 a dokázali sme si výbornou hrou vytvárať tlak a nebezpečné gólové príležitosti. Veľmi dobrý výkon podávala najmä štvrtá útočná formácia, ktorá dostávala veľa priestoru, za čo sa odvďačili trénerom produktivitou.

Na úvodný gól sme čakali až do 18. minúty, kedy sa do listiny strelcov zapísal strelou do „vinkla“ Peter Valent. Dlho sme sa ale z vedenia netešili, pretože už o 21 sekúnd vyrovnal Juraj Jurík.

Druhá tretina bola poznačená najmä množstvom vylúčení, z čoho sme mohli vyťažiť dôležitý gól, pretože nám domáci ponúkli skoro dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Túto výhodu sme však nevyužili a naopak inkasovali sme v oslabení po vylúčení Petra Valenta.

V 3. tretine sme naďalej pokračovali v útočnej hre a prinieslo to ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu. V 48. minúte sa na ľade opäť ocitla štvrtá útočná formácia, Jozef Sládok sa dostal k puku po výbornej prihrávke Martina Ďalogu, v páde vynikajúco našiel Tomáša Töröka a ten tiesnený z prvej umiestnil puk do pravého horného rohu, čím vyrovnal na 2:2. Obrovskú šancu rozhodnúť mal v samostatnom nájazde Rasťo Gašpar, ale Košarišťan ho vychytal.

V predĺžení mal obrovskú šancu Rado Puliš, ale opäť Košarišťan podržal svoj tím. Vzápätí neuspel ani Török a o všetkom rozhodol Ručkay, ktorý strelou ponad pravý betón Romana Petríka zabezpečil víťazstvo Nových Zámkov.

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 18. Jurík (Ručkay, Zbořil), 35. Šimun (Pospíšil, Kudla), 64. Ručkay (Zaťko, Košarišťan) – 18. Valent (Tőrők, Sládok), 48. Tőrők (Sládok, Ďaloga)

MHC Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň

HC 07 Detva: Petrík – Kuklev, Mar. Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Mclean, Hodgson – Gašpar, Mat. Chovan, Král – Ďaloga, Valent, Török