V prvom zápase sme neuspeli, opäť rozhodli presilové hry

Do zápasu sme vstúpili príliš opatrne, navyše sme darovali domácim presilovú hru už v 2. minúte. Úvodný tlak sme ale ustáli a hra sa postupne vyrovnala. Otvárací gól strelil náš obranca Frederik Fekiač. Martin Ďaloga mu prenechal puk pri ľavom mantineli, Frederik si nakorčuľoval až k bráne a umiestnenou strelou k žrdi prekvapil domáceho gólmana Kristína.

V situáciách, keď sme si mohli vytvoriť tlak a pridať ďalší gól, sme sa dopúšťali chýb, po ktorých sme darovali domácim početnú výhodu. Naopak, pri našich presilových hrách sme sa nedokázali presadiť.

V 36. minúte vyrovnal v situácii 4 na 4 Pospíšil. O pár sekúnd neskôr sa ale dopustil zbytočného faulu Kuklev a čelili sme presilovej hre o dvoch hráčov. Po 24 sekundách hry našiel Pospíšil Šimuna a Zámky sa ujali vedenia.

Trerí gól pridali v ďalšej presilovej hre o dvoch hráčov, pri vylúčení Žilku a Krála. Zdeněk sa ale vzápätí dostal do gólovej šance, pri ktorej bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Nájazd Zdeněk rutinérsky premenil strelou pod hornú žrď a gól musel potvrdiť až videorozhodca.

Z gólu sme sa tešili iba minútu a kapitán domácich Adam Zbořil pridal štvrtý gól, čím spečatil skóre stretnutia na 4:2. Nové Zámky tým získali dôležitý prvý bod na ceste do štvrťfinále.

MHC Nové Zámky – HC 07 Detva 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 36. Pospíšil (Hruška, Ordzovenský), 37. Šimun (Pospíšil, Zbořil), 48. Hruška (Kudla, Pospíšil), 50. Zbořil (Jakúbek, Kudla) – 13. Fekiač (Ďaloga, Surový), 49. Král (z trestného strieľania) Stav série: 1:0

HC Nové Zámky: Kristín – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Dundáček – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil, Ručkay – Šimun, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Ondrušek

HC 07 Detva: Petrík – Chovan, Betker, Golian, Sládok, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, Surový, Török