V Zámkoch nám body unikli opäť tesným rozdielom

Sériu prehier sa nám nepodarilo pretrhnúť ani v Nových Zámkoch. Domácich sme síce prestrieľali v pomere 40 ku 23, ale na víťazstvo to nestačilo.

Zámčania sa dostali do vedenia hneď v prvej presilovej hre po faule Giľáka a na ďalší presný zásah im stačila len minúta a 18 sekúnd.

Na ďalšie góly si museli diváci počkať až do úplného záveru druhej tretiny. Najskôr 33 sekúnd pred koncom zvýšil na 3:0 Jakúbek, ale podarilo sa nám v poslednej sekunde znížiť gólom Martina Ďalogu.

Záverečná tretina priniesla príležitosti na oboch stranách v podobe presilových hier, ale skórovať sa podarilo až Lacovi Ščurkovi, 46 sekúnd pred koncom. Domáci si svoj tesný náskok ustrážili a pripísali si do tabuľky plný bodový zisk.

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 10. Urban (Štrauch, Kudla), 11. Nejezchleb (Fábry), 40. Jakúbek (Kudla) – 40. Ďaloga (Sládok), 60. Ščurko (Gašpar, Kuklev). Rozhodovali: Goga, Juhász (Maď.) – Kacej, Vincze (Maď.), vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 856 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Novák, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Ondrušek, Jakúbek, Nejezchleb – Fábry, Slávik

Detva: Zalivin – Kuklev, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Surový, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Gašpar, V. Fekiač, Ďaloga – Žilka, Mat. Chovan, Tibenský – Giľák, Valent, Král