V zápase so Skalicou chceme potvrdiť vedúce postavenie v tabuľke!

Po uplynulom kole sme sa usídlili na čele barážovej tabuľky a túto pozíciu si chceme udržať!

O konečnom poradí ešte zďaleka nie je rozhodnuté, ale 9. kolo nás môže posunúť výrazne bližšie k cieľu, ktorým je záchrana v najvyššej súťaži.

Aktuálne kraľujeme tabuľke s jednobodovým náskokom pred Liptovským Mikulášom, ktorý sme úspešne zdolali v nedeľnom kole, na ich ľade 0:3. Do konca sezóny ostávajú ešte 4 kolá a v hre je 12 bodov! V dnešnom zápase hostíme Skalicu, ktorá má na konte len 4 body a nádeje na extraligu sa pre budúci ročník sú už asi len teóriou. V hre sú ale stále Michalovce, ktoré nazbierali 11 bodov a patrí im tretia, nepostupová priečka. Dnešné kolo však môže byť rozhodujúce, pretože ak zdoláme Skalicu a Liptovský Mikuláš zvládne zápas s Michalovcami, vytvoríme si náskok 9 bodov, ktorý by už aj v prípade najhorších scenárov, pri ktorých by rozhodovalo skóre, mohol znamenať naše zotrvanie v Tipsportlige!

Ale nepredbiehajme a ako sa v hokejovom jazyku hovorí, poďme od zápasu k zápasu. Všetko máme vo vlastných rukách a nemôžeme sa spoliehať na šťastie, či pomoc súperov. Pokiaľ budeme verní svojej aktívnej a bojovnej hre, ktorá nám prinášala úspech aj doteraz, vybojujeme si miestenku v extralige vlastnými silami!

Skalica je húževnaté mladé mužstvo, ktoré má obrovský potenciál. Zápasy s mladíkmi, doplnenými o skúsené mená nie sú vôbec jednoduché. Naposledy oslavovali víťazstvo v druhom kole, po domácom zápase s Michalovcami 5:1, ale odvtedy ťahajú čiernu sériu šiestich prehier za sebou. V domácom zápase sme vyhrali hladko 6:1 a v zápase na skalickom ľade sme výhru potvrdili výsledkom 1:5. Strelecky sa najlepšie proti skaličanom darí Jurajovi Milému, ktorý strelil už 4 góly a náš najlepší strelec Ladislav Ščurko, pridal dva.

Všetkých vás pozývame na zimák, štartujeme o 18:00 a veríme, že aj s vašou podporou spravíme ďalší dôležitý krok k záchrane v Tipsportlige!

Pridaj komentár