V Žiline rozhodla prvá tretina

V Žiline sme neuspeli a vraciame sa naprázdno. Zápas opäť skončil mimoriadne tesným rozdielom jediného gólu, ale prvýkrát v sezóne pre žilinský tím.

O výsledku rozhodla úvodná tretina, v ktorej sme nedokázali skórovať a naopak domáci sa presadili dvakrát. Vytvorili si náskok, ktorý im v ďalšom priebehu priniesol víťazstvo.

V druhej tretine sme využili dve presilové hry, keď najskôr znižoval na 2:1 Peter Hraško, ktorý usmernil do brány odrazený puk a rovnako sa presadil aj v ďalšej presilovke náš najlepší strelec Michal Murček.

Hneď na začiatku tretej tretiny strelil vyrovnávajúci gól Rasťo Gašpar, ale domáci nakoniec aj tak skórovali šťastným gólom Bagina, tri minúty pred koncom. V závere zabetónovali obranné rady a tesný náskok si ustrážili.

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 Detva 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Góly:
6. Surovka (Beránek, Dom. Rehák), 18. Podešva (Beránek, Hvila), 33. Rud. Huna (Jankovič), 57. Bagin (Húževka) – 30. Hraško (Žilka, Sládok), 34. Murček (Král, Betker), 44. Gašpar (Murček). Rozhodovali: Štefik, Németh – Soltész (obaja Maď.), Macko, vylúčení: 3:3, navyše: Kučný (Žilina) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 506 divákov

MsHK DOXXbet Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Bagin, Jankovič, Piegl, Dubeň, Mar. Hudec – Jenčík, Húževka, Rud. Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Dom. Rehák, Surovka, Milý – Mendrej, Ondruš, Hrazdíra

HC 07 Detva: Petrík – Martin Chovan, Betker, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Golian, Šimon – Ščurko, Murček, Král – Hodgson, V. Fekiač, Žilka – Tibenský, Gašpar, Matúš Chovan – Pulščák, M. Surový, D. Jendroľ