Veľké štvrťfinálové derby štartuje už zajtra v Banskej Bystrici. Proti komu nastúpime z pohľadu štatistík?

Historicky prvé extraligové štvrťfinále odštartujeme zajtrajším zápasom na ľade oddýchnutej Banskej Bystrice.

Barani vyhrali základnú časť so ziskom 115 bodov a 4-bodovým náskokom pred druhým Zvolenom. V 57. zápasoch sa v riadnom hracom čase tešili z 32 víťazstiev a len 13-krát prehrali. 12 zápasov skončilo predĺžením. Súperom nastrieľali celkovo 196 gólov, čo je druhý najlepší výsledok za Nitrou a inkasovali 139, čo je 5. najlepší výsledok po základnej časti.

V zostave sa spoliehajú na služby skúsených legionárov, ktorí patria medzi najlepších v celej súťaži. Tabuľku produktivity po základnej časti suverénne ovládol Éric Faille so ziskom 72 bodov a na 4. priečke sa umiestnil Brock Higgs s 59. bodmi. Piatym najlepším strelcom základnej časti sa stal Guillaume Asselin s 29 gólmi a Éric Faille spolu so zvolenčanom Michalom Chovanom sa delia o pozíciu najlepšie prihrávajúch hráčov súťaže so 48 asistenciami.

Celkovo v TOP 10 základnej časti nájdeme v tabuľkách produktivity, strelcov aj asistentov zhodne 3 hráčov Banskej Bystrice.

Doma sú mimoriadne silní. Odohrali 29 zápasov pred domácim publikom a len päťkrát prehrali. Brankári sa síce nevyznamenali, pretože podľa oficiálnych štatistík chytili najmenej striel spomedzi všetkých tímov, v početnosti streľby na bránu im tiež patrí až 8. miesto, ale gólom skončilo skoro 11% striel, čo je najviac spomedzi všetkých tímov súťaže. Na ľade nie sú žiadni džentlmeni a súperom nič nedarujú ani s rizikom nedovoleného zákroku, o čom svedčí 952 trestných minút, za čo im rovnako patrí prvenstvo v tejto negatívnej štatistike.

Čaká nás mimoriadne silný a kvalitný tím, s ktorým musíme očakávať ťažké a fyzicky náročné súboje pred vypredaným hľadiskom. Prvý súboj nás čaká už zajtra a všetci sa naň tešíme!