Viktor Fekiač: Každý má v tíme svoju úlohu

Viktor Fekiač poskytol rozhovor pre klubový web.

Detva je momentálne vysoko v tabuľke. Aký je to pocit?

Ak mam pravdu povedať o takomto umiestnení sa nám ani nesnívalo a o to viac sa tešíme. Teraz sa nemôžeme uspokojiť, ale musíme sa snažiť urdržat co najdlhšie na vrchu tabuľky. Pocit je to samozrejme super.

Sú podľa Teba kľúčom tohto úspechu legionári a tréner Bokroš?

Áno, či už tréner Bokroš alebo legionári v našom doterajšom úspechu zohrávajú veľkú rolu. Ale zas myslím si, že tak isto dôležité je, že sme si naozaj sadli ako partia a dopĺňame sa. Každý má v tíme svoju úlohu.

Aké má ciele Detva v tejto sezóne?

Pred sezónou sme si dali jasný cieľ a to dostať sa do play-off. Keďže máme momentálne hviezdy naklonené na našu stranu, radi by sme to využili tak, že by sme si ho zabezpečili „prvou šetkou“.

Herný štýl Detvy výrazne ovplyvnili legiánari. Ako sa Tebe hrá s nimi? Inšpirovali Ťa niečim? 

Posledné roky sa Detva snažila hrať tvrdší štýl. Keďže teraz sme skôr technickejšie mužstvo, tréner musel zmeniť aj taktitu. Hrá sa mi s nimi super, inšpirovali ma asi tým, ako si užívajú ten hokej a bavia sa ním za každých okolností.

Patríš k robustnejším útočníkom v rámci nášho tímu, je to tvoja výhoda – napr. si preto viac pri presilovkách?

Tak ako všetko, má to aj svoje výhody a aj nevýhody. Výhodou je, že som silnejší v súbojoch a dlhšia hokejka 🙂

V Detve si už niekoľko sezón. Ako by si charakterizoval túto etapu tvojej kariéry?

V Detve som spokojný, dostavam priestor na ľade, za čo som vďačný. Tento rok je to najviac čo som tu, ak nerátam 1. ligu.

Pred rokom sme priniesli správu, že si sa stal ocom. Zmenil sa za ten čas tvoj život nejako?

Samozrejme, je to krásne a zmenil sa len k lepšiemu. Človek môže mať akokoľvek zlý deň v práci, že mu nič nevychádza, ale hneď po príchode domov, keď uvidí ten uprimný úsmev a radosť, všetko hodí za hlavu. Takže babätko len vrelo odporúčam.