Výhru Detvy nad Nitrou zariadil v samostatných nájazdoch Jonathan Charbonneau

Domáci výborne zakombinovali v útočnom pásme, k puku sa dostal Grayson Downing, ktorý v 36. minúte osamotený pred brankárom úspešne zakončil. Po rýchlom brejku Corgoňov zakončoval Holešinský, Sholl však jeho pokus vyrazil iba pred seba, no na dorážku Daniila Fominykha už nemal nárok.

Keďže do konca tretej tretiny gól nepadol, prišlo na rad predĺženie, v ktorom sa o víťazovi nerozhodlo. V následnej lotérii samostatných nájazdov sa šťastena zásluhou Jonathana Charbonneaua priklonila na detvianskych medveďov.

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Nitra 2:1 po nájazdoch  (0:0, 1:0, 0:1, 0:0)

Góly: 36. Downing (Cox, P. Valent), 65- Charbonneau  – 48. Fominykh (Ege, Holešinský)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl – Ľalík, Lyle, Rymsha, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec, Korím, Turan – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Cox, Čacho, Charbonneau – J. Sýkora, P. Valent, Downing – Žilka, T. Klíma, Curry

Zostava HK Nitra:  Cowley – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Ege, Pupák, A. Sýkora – Tvrdoň, M. Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Fominykh, Foget, Holešinský – Minárik, J. Šiška, Múčka

Tréner Detvy: Dnes musím povedať, že to bol jeden z takých najlepších zápasov, čo odohral aj súper, aj my, na domácej pôde. Mne osobne sa tento zápas veľmi páčil z oboch strán, lebo obidve mužstvá hrali veľmi dobre. Samozrejme so záverečným koncom pre nás. My sme veľmi potešení, lebo tým pádom sme už porazili všetkých favoritov v tejto extralige a budeme sa snažiť pokračovať a zbierať čo najviac bodov, aby sme teda ten prvý cieľ, čo sme si predsavzali – a to play-off, dosiahli.

Tréner Nitry: Bolo vidieť, že domáci boli takticky dobre pripravení. Hrali z pozornej obrany, takže, normálne by som povedal, že sme divákov nepotešili nejakými gólovými hodmi. Ten hokej bol potom už neopatrný. Ale myslím si, že v momente, keď sme vyrovanali, obe strany si strážili, aby sa to rozhodlo v predĺžení. Na penalty, tak tam boli domáci šikovnejší.