Vysoká domáca prehra s Banskou Bystricou

Po dobytí trenčianskej pevnosti sme na domácom ľade ťahali za kratší koniec s majstrovskou Banskou Bystricou.

Hosťujúci Lunter v 5. minúte poslal puk medzi kruhy Jordanovi Hickmottovi, ktorý svojim pokusom prekonal Šimka. Medvede vyrovnali o dve minúty neskôr. Šišovský našiel pred bránou lepšie postaveného Jána Sýkoru a ten strelou bez prípravy k ľavej tyčke skóroval. Pred domácou bránou ostal v 17. minúte po prihrávke Southorna nikým nestrážený Mário Lunter, ktorého zakončenie rozvlnilo detviansku sieť.

Detva pri vylúčení Kukleva v 27. minúte prepadla v strednom pásme, po rýchlej kombinácii sa zoči – voči Šimkovi objavil Joona Jääskeläinen, ktorý si krásnou kľučkou položil domáceho brankára a následne zasunul puk do odkrytej časti bránky. Puk si na ľavej strane v 51. minúte prebral Martin Nemčík a nasadil strážcovi detvianskej svätyne teplomer. Lunter našiel svojou prihrávkou v 57. minúte pred bránou voľného Joonu Jääskeläinena, ktorého strela z prvej si našla cestu do siete medveďov.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Góly: 7. J. Sýkora (P. Zuzin, P. Šišovský) – 5. Hickmott (Mihalik, M. Lunter), 17. M. Lunter (Mihalik, Southorn), 27. Jääskeläinen (Southorn, Hohmann), 51. Nemčík (A. Šťastný, Hrnka), 57. Jääskeläinen (M. Lunter)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Šimko – Gachulinec, Martin Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Lalík – P. Šišovský, P. Zuzin, J. Sýkora – T. Török, P. Valent, R. Gašpar – Podešva, V. Fekiač, J. Žilka – Čenka, V. Čacho, M. Ľupták

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Biro, Southorn, Mihalik, Nemčík, Cardwell, Zubák, Fafrák – Hrnka, A. Šťastný, Lamper – M. Lunter, Hickmott, Jääskeläinen – Šoltés, Bubela, Hohmann – M. Kabáš, G. Gabor, Bartánus

Josef Turek (tréner domácich): ,,My sme mali dobrý pohyb. Prvú tretinu sme zvládli celkom solídne. Keď s takto kvalitným súperom prehrávate, je to ťažké. Ale napriek tomu sme mali viac šancí v tretej tretine znížiť na 2:3. To sa však nestalo a štvrtý gól bol zlomový. V poslednej časti náš už súper prevyšoval. V Trenčíne nám to padalo dnes bohužiaľ nie, súper vyhral zaslúžene.“

Dan Ceman (tréner hostí): ,,Je to vždy ťažké prísť do tejto atmosféry v Detve. Mali sme dosť dobrý štart v prvých minútach a potom sme im dali trochu viac šancí v prvej tretine. Získali sme náskok a potom sme začali viac brániť ako útočiť. Nedarilo sa nám celkom zatvárať naše obranné pásmo, ale v druhej tretine sme sa rozbehli a začali viac hrať v našom útočnom pásme. V tretej tretine sme trochu viac bránili, ale naši hráči odviedli dobrú prácu a zaslúžene sme vyhrali,“