Vysoká výhra nad Liptovským Mikulášom

Dvoma gólmi sa na našom 6 – gólovom uragáne v mikulášskej sieti podieľal Maroš Surový.

Do prvej gólovej príležitosti sa v 5. minúte dostali domáci, ale Zuzin chybnú rozohrávku Liptákov nepotrestal. Udrieť mohlo aj na druhej strane, no o minútu neskôr si na Petríkovi vylámal zuby hosťujúci Vybiral. Krátko pred prvou prestávkou holopupkár Zuzin nedokázal zasunúť puk odkrytej časti bránky. Z druhej tretiny uplynulo iba 47 sekúnd a Valentovu strieľanú prihrávku tečoval za Zalivina medveď Maroš Surový.

Liptáci vyrovnali v 29. minúte, keď prudkou strelou švihom nedal Petríkovi šancu Martin Kriška. Mikuláš mohl ísť dokonca do vedenia, avšak domáci brankár si s pokusom Rudolfa Hunu z 34. minúty poradil. Chybu hosťujúceho Kuraliho gólovo potrestal v 37. minúte Maroš Surový. Detve vyšiel aj začiatok tretej tretiny. Žilka posunul puk na hokejku Čacha, ktorý šikovným backhandom z medzikružia prekonal Zalivina.

Zníženie hostí prišlo v 46. minúte pri hre v početnej prevahe. Kuraliho ranu od modrej Petrík vyrazil iba pred seba, čo využil na gólovú dorážku Jakub Sukeľ. O dve minúty neskôr po Golianovej prihrávke napriahol z prvej Peter Šišovský a Zalivin voči jeho strele bezmocný. Aj v ďalšom góle Detvanom mal prsty hosťujúci obranca Kurali, ktorého rozohrávku v 52. minúte zachytil na modrej Gachulinec, nahodil puk na Zalivina, ten ho vyrazil pred seba a Rastislav Gašpar už  nemal problém skórovať.

O tri minúty neskôr upratal Gašparovu prihrávku za Zalivina Peter Valent. Po šiestom inkasovanom góle sa do bránky Liptákov postavil Bátory. Gólové hody pod Poľanou sledovalo 423 divákov.

HC 07 WPC Koliba Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)

Góly: 21. M. Surový ( P. Valent, R. Gašpar), 37. M. Surový, 42. V. Čacho (Král, J. Žilka), 48. Šišovský (Golian, P. Zuzin), 52. R. Gašpar (Gachulinec, M. Ľupták), 55. P. Valent (R. Gašpar, Golian) – 29. Kriška (Róbert Huna), 46. J. Sukeľ (Kurali, Macík)

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: R. Petrík – Andersons, Martin Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec, M. Ľupták – P. Šišovský, P. Zuzin, J. Sýkora – M. Surový, P. Valent, R. Gašpar – Král, Podešva, J. Žilka – Čenka, V. Čacho, T. Török

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (55. Bátory) – Kurali, Oško, Cebák, Smutný, S. Droppa, Petran, J. Nemec, Mezovský – Kriška, Róbert Huna, Richard Huna – Rudolf Huna, Uhrík, J. Sukeľ – Macík, K. Ozolins, Vybiral – Kalousek, Piatka, Lištiak

Povedali o zápase:

Josef Turek (Detva): ,,Dobre sme sa nachystali od rána. Po taktickej aj fyzickej stránke sme dobre dlhodobo. Som rád, že konečne tá tvrdá drina, ktorá je naozaj dlhodobá o 3. júla sa ukazuje vo víťazstvách. My sme hrali dobre aj pri tých prehrách, to boli zápasy o jeden gól. Vážime si toho a hovorím, rozhodujúce je, že nám idú nohy, dobre korčuľujeme, vytvárame si  množstvo príležitostí. No nie všetky dokážeme premeniť. Ťažký súper, ktorý dokázal poraziť Poprad. Lámalo s to, naťahovalo, ale zlomilo sa to až za stavu 4:2 v náš prospech.“

Anton Tomko (Liptovský Mikuláš): ,,Prvá tretina bola vyrovnaná. Mali sme dve šance na gól, takisto súper. Do tretej tretiny sme išli s tým, že chceme niečo urobiť zo zápasom. Do stavu 3:2 sme boli v hre, súper to však štvrtým gólom zlomil a vyhral.“